Anasayfa | Site Haritası

Çanakkale Belediyesi Ücretsiz Aşı Kampanyası Başladı

 

 

Çanakkale Belediyesi tarafından bu yıl 13-27 Ekim tarihleri arasında düzenlenen ücretsiz grip aşısı kampanyası kapsamında ilk olarak engelli dernekleri yöneticileri ve üyelerine aşı yapıldı.

Aşı kampanyası her yıl olduğu gibi bu yıl da engelli kentlilerimizden başladı. Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşen aşı uygulamasına engelli dernekleri temsilcilerinin yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar da katıldı. Başkan Yardımcısı Ünüvar, üyelerle bir süre sohbet ederek, hastalıksız bir kış geçirmeleri temennisinde bulundu.

Çanakkale Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı ve Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Çanakkale İl Temsilcisi Güngör Sağır da, dernek bünyesinde çok sayıda sporcunun bulunduğunu belirterek, spor faaliyetlerinden dolayı aktif olunması gerektiğini, bu nedenle kampanyayı düzenleyen Çanakkale Belediyesi yetkililerine teşekkür ettiklerini kaydetti.

Konuşmaların ardından ise engelli dernekleri üyelerine Çanakkale Belediyesi Tabipliği tarafından grip aşısı yapıldı.

Kış aylarında yoğun olarak görülen grip salgınlarının önüne geçmek amacıyla düzenlenen grip aşı kampanyası 27 Ekim tarihine kadar devam edecek. Öncelikle sosyal güvencesi bulunmayan 65 yaş ve üzerindeki kentlilerimiz ile kronik hastalığı olan kişilerin yararlanabileceği kampanyaya ilişkin Belediyemizin 444 17 17 numaralı Çağrı Merkezi'nden telefonla veya Belediye Hizmet Binası'ndaki İletişim Masalarından randevu alınarak, 27 Ekim tarihine kadar sabah 09.00-11.00 ile öğleden sonra 13.00-15.00 saatleri arasında Belediye Tabipliği'nde aşı olunabilir.

13.10.2015  (17.40)