Anasayfa | Site Haritası

Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan'ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı...

Tarihin her döneminde öğretmenler; bilginin, çağdaşlığın, aydınlanmanın, sevginin, barışın ve hoşgörünün öncüleri, toplumun örnek alınan insanları olmuşlardır.

Oyundan, ilkokul sıralarına geçişte, kalemi tutturan el onun sıcak eli, ilk kelimeyi okuduğumuzdaki heyecanımızı paylaşan onun sıcak gülüşüdür.

Laik, demokratik Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk de, "Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır" özdeyişiyle, karanlıklara ışık tutan, geleceğimizi aydınlatan öğretmenlerimize verdiği önemi ve değeri her fırsatta dile getirmiştir.

Çağdaş Türkiye'nin gelecek hedeflerine ulaşmasında, kuşkusuz ki okuyan, okuduğunu düşünen, düşündüğünü irdeleyen, soru soran bir toplumun varlığı kaçınılmazdır. İşte öğretmenlerimiz salt okuyup - yazabilen bir toplumun ötesinde, düşünen ve sorgulayan bir geleceği şekillendirmek adına, olağanüstü önemli bir görev yapmaktadırlar.

Ülkemizi insanımızı; eşit, özgür, aklın ve bilimin ışığıyla aydınlanmış bir geleceğe taşımak ideali ile,         güç şartlar altında Anadolu'nun her köşesinde görevlerini layıkıyla yerine getirmeye çalışan tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü kutluyor, umutla atanmayı bekleyen genç öğretmenlerimizin  de yollarının açık olmasını diliyorum.

Sevgi ve saygılarımla...

 

Ülgür GÖKHAN

Çanakkale Belediye Başkanı