Anasayfa | Site Haritası

“Eşyalar Konuşuyor” Çocuklar İçin Sahnelendi

 

Çanakkale Belediyesi düzenlediği kültür etkinlikleri ile sanatın farklı dallarını, kentteki farklı yaş grupları ile buluşturmaya devam ediyor.

Bu kapsamda, 13 Şubat 2016 Cumartesi günü “Eşyalar Konuşuyor” isimli tiyatro oyunu çocuklar için sahnelendi. Süleyman Demirel Konferans Salonu’nda saat 11:00 ve 13:00’da sahnelenen oyun, çocuk izleyiciler tarafından büyük ilgi gördü.

Tiyatro Nisan tarafından sahnelenen “Eşyalar Konuşuyor”, Kurbağa Vırakcan’ın oyuncakları ile arasındaki ilişkiyi anlatıyor. Kurbağa Vırakcan oyuncaklarına o kadar kötü davranır ki, oyuncaklar artık buna daha fazla dayanamaz ve evden kaçar. Bu duruma çok üzülen Vırakcan, yaptığı yanlışın farkına varır ve oyuncaklarını aramaya başlar. Bu sırada Ayı ile karşılaşır. Ayı, Vırakcan’a bir daha hiç kötü davranmaması şartı ile oyuncaklarının yerini söyler. Oyuncaklarına kavuşan Vırakcan çok mutlu olur ve bütün oyuncaklarından özür diler.

Kurbağa Vırakcan’ın danslarına eşlik ederek oyunu izleyen çocuklar, oyun bittiğinde sahneye çıkarak oyuncular ile fotoğraf çektirdi.

15.02.2016  (17.28)