Anasayfa | Site Haritası

Voleybolda İlk Hedefe Ulaşıldı, Yeni Hedef Avrupa…

Türkiye Voleybol Bayanlar 1. Liginde 2015/2016 sezonunun 1. Etabını ilk 8 takım içinde bitirerek play-off maçlarına kalan Çanakkale Belediyespor’un sıradaki hedefi Avrupa…

Çanakkale Belediyespor Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Güneşhan, Voleybol Şube Sorumlusu Aysun Kavcar, Antrenör Üzeyir Özdurak ve takım kaptanı Ebru Uygurtaş, ilk sezonun değerlendirmesi için basın toplantısında bir araya geldi.

Çanakkale Belediyespor Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Güneşhan, başarılı bir sezon geçirdiklerini belirterek, play-off maçlarını oynamaya hak kazandıklarını söyledi. Güneşhan, “3 yıldır mücadele ettiğimiz 1. Ligde bu sene de birinci etabı başarıyla tamamladık. 3 yıldır kentimizi, kurumumuzu, kulübümüzü en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. 1. Etap maçları sona erdi. Takımımız play-off maçları oynamaya hak kazandı. Hedefimiz sadece play off değil Avrupa kupalarına da gitmek. Bunu da başaracağımıza inanıyorum” dedi. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a, teknik kadroya, sponsorlara ve maçlarda büyük destek veren kentlilere teşekkürlerini ileten Güneşhan, “Çanakkale, dünyanın en güzel şehirlerinden birisi ve aynı zamanda barışın kenti. Sporun kenti olmaması için de hiçbir neden yok. Kent ve kulüp bir araya geldiği zaman büyük başarılara imza atıyoruz” diye konuştu. Çanakkale Belediyespor’un voleybol dışında 13 branşta faaliyet gösterdiğini belirten Güneşhan, Çanakkaleli gençlerin de sportif anlamda çok başarılı olduğunu söyledi.

Voleybol Şube Sorumlusu Aysun Kavcar, takımın 1. Etap itibariyle ilk hedefine ulaştığını belirterek, yeni hedefin play-off maçlarının ardından Avrupa kupalarına gitmek olduğunu söyledi.

Antrenör Üzeyir Özdurak ise, ilk dönemde yüksek performansla güzel ve önemli işler başarıldığını kaydederek, önümüzdeki süreçte de hedefler doğrultusunda başarıya ulaşılacağına inandığını kaydetti. Takım Kaptanı Ebru Uygurtaş da takıma destek veren herkese teşekkür ederek, play-off maçlarına iyi hazırlandıklarını ve kenti en iyi şekilde temsil edeceklerini söyledi.

Öte yandan, Çanakkale Belediyespor play-off maçları kapsamında 7 Nisan Perşembe saat 16.30’da Nilüfer Belediyespor, 8 Nisan Cuma saat 16.30’da Bursa Büyükşehir Belediyespor, 9 Nisan Cumartesi saat 16.30’da Sarıyer Belediyespor, 19 Nisan Salı saat 16.30’da Nilüfer Belediyespor, 20 Nisan Çarşamba saat 16.30’da Bursa Büyükşehir Belediyespor ve 21 Nisan Perşembe saat 16.30’da Sarıyer Belediyespor ile karşılaşacak. Maçlar, İzmir Atatürk Spor Salonunda oynanacak.

01.04.2016  (16.17)