Anasayfa | Site Haritası

Pazar Alanında Yeni Düzenlemeler Yapılıyor

 

Kentimizde Salı, Cuma ve Pazar günleri hizmet veren Pazar Alanında kentlilerimizin ve esnafımızın kullanım kolaylığını arttıracak yeni düzenlemeler gerçekleştiriliyor.

Pazar Alanındaki çalışmalar kapsamında, alanın içinde bulunan tuvaletler hijyen ve estetik görünüm açısından Pazar alanının hemen dışındaki otopark alanının bulunduğu bölgeye taşınacak. Yeni yapılacak olan tuvalet binası toplam 63 m2 kapalı alana sahip olup, içerisinde engelli kentlilerimizin kullanımına yönelik olarak engelli tuvaletlerini barındırmaktadır. Mevcut tuvaletlerin bulunduğu binanın yıkılması ile birlikte açılacak olan alanın da sosyal mekân olarak kullanımı amaçlanmaktadır.

Öte yandan Pazar alanında bulunan Zabıta Müdürlüğüne ait kontrol noktası da, yenileme çalışmaları kapsamında yıkıldı. Yeniden inşa edilecek olan bina, toplamda 75 metrekare ve tek katlı olup Zabıta Müdürlüğüne bağlı personel ve kentliler için hizmet vermeye devam edecektir.  Yeni yapılacak olan zabıta binasının içerisinde kentli kullanımına yönelik mescit ve bebek emzirme odası mekânları da kurgulanmıştır.

Cuma Pazarı alanında, Setboyu Caddesi tarafındaki cephelerdeki mevcut kaplamaların yazın sıcağı fazla alması ve hava sirkülasyonunu kesmesi nedeniyle, mevcutta bulunan polikarbon levhalar, yeni imal edilecek olan güneş kırıcılar ile değiştirilecektir. Ayrıca, pazaryerinin üst örtüsünün üzerinde bulunan olukların yenilenmesi sağlanarak, yağmur suyu tahliyesinin iyileştirilmesi sağlanacaktır. Bunlarla birlikte çatı üzerine uygulanacak özel yalıtım malzemesi ile alanda yaşanan sıcaklık problemi de çözüme kavuşturulacaktır.

04.05.2016  (17.49)