Anasayfa | Site Haritası

Başkan Gökhan'dan Gündeme İlişkin Açıklamalar…

 

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, gerekli inceleme ve araştırmalar yapılmadan kamuoyunu yanıltıcı nitelikte sunulan bazı konulara ve güncel konulara değinerek basın mensupları aracılığı ile kamuoyunu bilgilendirici açıklamalarda bulundu.

Başkan Gökhan, Belediye Meclis Salonunda bir arada geldiği basın mensuplarına ilk olarak Sarıçay’ın içine pis su gittiği iddialarına açıklık getirdi. Mayıs ayı Belediye Meclis Toplantısında Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekili Tülay Ömercioğlu’nun çeşitli görsellerle böyle bir iddiası olduğunu ifade eden Başkan Gökhan, iddia edilen bölgenin çukurda kalmasından dolayı biriken suların çaya aktarılmasına ilişkin pompaj çalışmalarının yapıldığını kaydetti.

“Yalan Yanlış Haberler Çanakkalemizin İmajını Bozuyor”

Yine aynı toplantıda Kordon Boyuna lağım sularının akıtıldığının iddia edildiğini, hatta buna ilişkin Ulusal bir gazeteye haber servis edildiğini kaydeden Başkan Gökhan, “Öncelikle bu durum gerçekse, derhal Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünün olayı inceleyerek Savcılığa suç duyurusunda bulunması gerekir. Çünkü bu halk sağlığını birebir ilgilendiren ve çevre mevzuatının da çok önemli bir konusudur. Ama bunun böyle olmadığını, klasik, iftira kampanyası olduğunu biliyoruz.” diye konuştu.

İddia edilen suyun Atılım Sokak ile İnönü Caddesi köşesinde yapılan inşaatın temel tabanından çıkan doğal zemin suyu olduğunu ifade eden Başkan Gökhan, bu suyun yağmur suyu mazgalları aracılığıyla deniz çıkışına ulaştığını kaydetti. Başkan Gökhan, suyun kanalizasyonla hiçbir ilgisi olmadığını belirterek, “Bu yanlış haberler kent yaşayanının da moral motivasyonunu zedeler. Bu gazeteler veya sosyal medyada yapılan paylaşımlar sadece Çanakkale’de okunmuyor. Bütün dünyaya yayılıyor. “Çanakkale lağımını denize akıtıyormuş” deniyor ve dolayısıyla Çanakkalemizin imajı da bozuluyor. Benim kötü reklamımı yapmıyor, Çanakkale’nin imajını bozuyor. Bu tip haberlerin yapılmadan önce düzgün bir biçimde araştırılmasını, yeterli bilgi sahibi olmayan kişilerin sosyal medya üzerinden insanların aklını karıştırıcı yanlış ifadeler kullanarak kamuoyunun moralini ve kentimizin imajını bozmamaları konusunda hassas olmalarını diliyorum” diye konuştu

“Bilmeden Fikir Beyan Edilmemeli”

Başkan Gökhan, yine Meclis Toplantılarında Çanakkale Belediyesinin bazı projelerine ilişkin ve projelerin gidişatına yönelik meclis üyelerinin bilgi sahibi olmadığına yönelik eleştiriler geldiğini kaydederek, “Meclis Toplantısında İtfaiye Binası ne oldu, Sosyal Tesisler ne oldu, haberimiz olmuyor” deniliyor. Daha bir ay önce burada faaliyet raporunu sundum. Tüm Çanakkale’de neler yaptık diye mali durumları ve ilerleme raporlarıyla sunum yaptım. Demek ki Ak Partili üyeler ben bunları sunarken uyukluyorlar. Ak Parti İl Başkanı Sayın Yeşim Karadağ’a Belediye Meclis Üyelerini eğitimden geçirmelerini, bilmeden fikir beyan etmemelerini tembih etmesini tavsiye ederim. Sırf karalama, kamuoyunun kafasını karıştırmaya yönelik sözler söylememeliler” dedi.

Sosyal Medya Çıktı Mertlik Bozuldu

Sosyal Medyada pek çok kişinin paylaşımda bulunduğunu belirten Başkan Gökhan, “Sosyal medya çıktı mertlik bozuldu. Herkes kafasına göre yazıyor çiziyor. Cevap veren veriyor, veremeyen veremiyor. Bir de böyle kitlesel olarak troller falan oluyor. Ama bu kamuoyunun kafasını karıştırıyor. Buna müsaade etmem. Onun için Mecliste, canlı yayında anlatıyorum. Sokakta vatandaşa anlatıyorum” diye konuştu.

Sosyal medyada çıkan bazı görselleri basın mensuplarıyla da paylaşan Başkan Gökhan, Belediyespor’u ilgilendiren bir paylaşıma ilişkin olarak, “Geçtiğimiz akşam Belediyespor sponsorlarıyla bir yemek yedik. Çeşitli kurumların temsilcileri ve iş adamları vardı. Kimileri emeğiyle kimileri maddi katkıda bulunmakla bu takımı desteklediler ve takım başarı elde etti. O yemekte şöyle bir görüş çıktı; bunu başka alanlarda da yapmalıyız. Çanakkale’nin gelişmesi için kültürü, sporu her konuda dayanışma içinde olmamız lazım görüşü çıktı. Birlikte hareket ettiğimiz zaman ileri gidiyoruz. Kimse de bunu kıskanmasın. Biz şeffaf yapıyoruz her şeyi. Kamuoyunun önünde, canlı yayında, mecliste yapıyoruz” diye konuştu.

“Esnafla Aramızda Bir Sorun Olamaz”

Son Meclis Toplantısına katılan Süleyman Büyükgaga’nın konuşmalarını ve esnaflara ilişkin yanlış anlaşmayı hatırlatan Başkan Gökhan, “Ben her ay esnafla toplantı yapıyorum, esnafın sorunlarını dinliyorum. Dün Bahriye Üçok Caddesine tekrar gittik, incelemelerde bulunduk, bir iki rötuş yapalım dedik. Orada esnafla görüştük. Süleyman Ağabeyle de oturduk, çay içtik. Süleyman Ağabeyin yanlış anladığını ama sonra düzelttiği konuyu da çarpıtmışlar. Ben orada tüm caddeyi gezdim, esnafla da bir sorunumuz yok” dedi.

Esnaflarla bir sorununun olamayacağının altını çizen ve her ay esnaf temsilcileriyle bir araya geldiğini hatırlatan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, bu toplantılarda pek çok yararlı sonucun da elde edildiğini söyledi.

 

“Kentin Gelişmesiyle İlgili Her Öneriye Açığım”

Açıklamalarına devam eden Başkan Gökhan, “Muhalefet bizi eleştirecektir ama bir şeye dikkat edilmelidir. Çanakkaleli hemşerilerim yanlış bilgilerle donatılmamalıdır. Eleştirmek adına yalan yanlış şeyler söylenmemelidir” dedi. Ak Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ’a yönelik konuşan Başkan Gökhan, “Bu kentin gelişmesiyle ilgili basın yoluyla haberleşeceğimize, birbirimize destek olmamızı öneriyorum. Yapılan her desteği de açık yüreklilikle söylerim. Sayın Mehmet Daniş’e buradan kaç kere teşekkür ettim. Kendi personelime bile teşekkür ederim. Ben yapıyorum diye öne atılmam. Basın üzerinden bu tür haberleşmenin iyi olmadığını ama kentin gelişmesiyle ilgili her türlü öneriye açık olduğumu belirtmek isterim” diye konuştu.

Başkan Gökhan, son olarak “Beni yıpratmaya çalışmak başarı getirmez kimseye. 14 yıldır bu işi başarıyla götürüyorum. Kamuoyundaki itibarımın gayet iyi olduğunu biliyorum. İyi bir yolda devam ediyoruz. Bir tek isteğim var, hemşerilerimizin moralini bozucu, yanlış kasıtlı haberlerden kaçınalım lütfen” dedi.

Basın toplantısı, Başkan Gökhan’ın basın mensuplarının sorularının yanıtlaması ile son buldu.

05.05.2016  (17.37)