Anasayfa | Site Haritası

Kentte Hıdırellez Dilekleri Tutuldu…

Hıdırellez, Çanakkale’de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kentlilerin renkli etkinliklerine Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da katıldı.

Cevatpaşa Mahalle Muhtarlığı tarafından düzenlenen Hıdırellez Etkinliği, amfi tiyatronun bulunduğu alandaki parkta gerçekleşti. Kentliler, yağışlı havaya aldırış etmeden ağaçlara dileklerini bağlarken, halk oyunları gösterisi de etkinliğe renk kattı. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, dileklerin gerçekleşmesi temennisinde bulunurken, ülkede de güzel ve barış dolu günler yaşanmasını diledi. Başkan Gökhan da dilek ağacına dileğini asarken, kentlilerle birlikte bol bol hatıra fotoğrafı da çekildi.

Başkan Gökhan ardından, Kent Gönüllüleri tarafından düzenlenen Hıdırellez etkinliğine de katıldı. Altın Yıllar Yaşam Merkezi ve Sosyal Yaşam Evlerinin katılımcıları, Kent Gönüllüleri ve kentlilerin bir araya geldiği etkinlikte bir konuşma yapan Başkan Gökhan, bu tür etkinliklerin insanları bir araya getirdiğini belirterek, kentteki birlik, beraberlik ve barış ortamına da katkı sunduğunu dile getirdi.

“Benim Dileğim Kente Hizmet”

“Bu kentin Belediye Başkanı olmaktan gurur duyuyorum” diyerek kentin her kesimini sahiplendiklerini dile getiren Başkan Gökhan, “Sizlerin mutluluğu benim için çok önemli. Bu mutlu tabloları gördükçe kendimi dünyanın Belediye Başkanı gibi hissediyorum. Bundan sonra da kentin desteklenmesi gereken ne kadar kesimi varsa onlar için mücadeleye, çalışmaya devam edeceğiz. İşte benim de Hıdırellez’den dileğim bu” diye konuştu.

Başkan Gökhan, 8 Mayıs Pazar günü Anneler Günü olması sebebiyle Anneler Gününü de kutladığını belirtti. Kadınların doğa gibi doğurgan olduğunu belirterek, doğa ve çevre mücadelesinde de en önde olduğunu belirten Başkan Gökhan, Yenice’nin Davutköy’ünden gelen kadınların, maden kamyonlarının köylerinden geçmesi sebebiyle yaşadıkları olumsuzlukları anlatmak için Valilik önünde yaptıkları eylemi hatırlatarak, “O kadınların ellerinden öpüyorum. Onlardan da davet aldık, önümüzdeki hafta oraya gideceğiz, kadınları ziyaret edip kutlayacağız. Onun için Çanakkaleli kadınlarımızla da doğa mücadelemizde hep beraber olacağız. Benim sizden tek beklentim bu” diye konuştu.

Başkan Gökhan, Hıdırellez etkinliğinde dilek manisi de çekerken, katılımcı kadınlara Anneler Günü hediyesi olarak özel tasarlanmış mendil takdiminde bulundu. Etkinlik, halk oyunları gösterisi, müzik dinletisi ve pilav ikramı ile son buldu.

Kentte bir Hıdırellez etkinliği de Mehmet Akif Ersoy Tiyatro Salonunda gerçekleşti. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün düzenlediği etkinliğe Belediye Meclis Üyesi Adnan Güler de katılırken, burada da çocukların dans gösterisi, halk oyunları gösterisi ve çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

06.05.2016  (15.15)