Anasayfa | Site Haritası

Daha Temiz Bir Kent İçin Çalışmalar Hız Kesmiyor

 

Önce...Sonra...Önce...Sonra...

Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, kent genelindeki rutin temizlik çalışmalarına devam ediyor.

Yaz aylarına yaklaştığımız bu günlerde Dardanos’ta genel temizlik çalışması gerçekleştirildi. Ekipler, sahil temizleme makinesi ile Dardanos sahillerinin temizliğini sağlarken, bir yandan da bahçe atıkları ve ot temizliği de kepçe ve greyder yardımıyla gerçekleştirildi. Ayrıca ihtiyaç duyulan bölgelerdeki çöp sepetleri de yenileriyle değiştirildi.

Öte yandan, kentte atıklar nedeniyle kötü görüntüler oluşmaması adına Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen atıkların adresten toplama çalışmaları da devam ediyor. Özellikle ev eşyası, inşaat ve bahçe atıkları gibi gelişigüzel sokaklara ya da konteyner kenarlarına bırakıldığında görüntü kirliliği oluşturan atıklar 444 17 17 / 1152 no’lu telefona bildirim yapılması halinde adreslerden alınıyor. Bu çerçevede kullanılmayan ev eşyalarınız her ayın son Çarşamba günü, küçük çaplı inşaat atıklarınız her ayın son Perşembe günü, bahçelerden çıkan yeşil atıklarınız ise her ayın son Cuma günü adresinizden toplanmaktadır.

Daha temiz bir çevre ve kent için kentlilerimizin belirtilen toplama günlerine karşı duyarlı olacağına inanıyoruz…

13.05.2016  (14.04)