Anasayfa | Site Haritası

Kazdağlarına Nefes Olmak İçin…

 

Çanakkale Belediyesinin katkı verdiği, Çanakkale Kent Konseyi Çevre Meclisi, İda Dayanışma Derneği, Yenice Dayanışması ve Zirve Dağcılık organizasyonunda gerçekleşecek olan 4-5 Haziran Dünya Çevre Günü Yenice Buluşması etkinliğinin tanıtım toplantısı Belediye Nikah Salonunda gerçekleşti.

Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar, İDA Dayanışma Derneği Başkanı Dr.İlhan Pirinççiler, Yenice Dayanışması adına Metin Ümit Ural, Çanakkale Kent Konseyi Çevre Meclisi adına Aysel Uzun ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Genel Meclisi Üyesi Hicri Nalbant ve Zirve Dağcılık adına İbrahim Gül’ün katıldığı basın açıklamasında 4-5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında düzenlenecek olan Yenice etkinliğine ilişkin bilgiler verildi.

İDA Dayanışma Derneği Başkanı Dr. İlhan Pirinçciler, “4 Haziran Cumartesi günü bütün Çanakkale’yi Kazdağları’na nefes olmaya çağırıyoruz” diyerek, etkinliğe davette bulundu. Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar da Kazdağlarının önemine dikkat çekerek, “Dünyanın gözbebeği olacak bir alanın geleceği söz konusu. Bu anlamda çevrenin korunması ve termik santraller konusunda insanlarda bir farkındalık oluşturulması önemli. Biz de orada bulunarak, Kazdağları’na nefes olmaya gideceğiz ”dedi.

Etkinliğe katılmak isteyen kentliler için 4 Haziran Cumartesi günü saat 08.30’da Cumhuriyet Meydanından araç hareket edeceğini belirten Zirve Dağcılık’tan İbrahim Gül ise, “Çadır kampına katılacaklar 4 Haziran günü saat 07.00'da Çanakkale Cumhuriyet Meydanında olacak. Günübirlik katılımcılar için saat 08.30'da aynı meydandan araç kalkacak. 10.30- 11.30'da Yenice Camlı Kahve Buluşması olacak. 11.30'da araçlarla Kireçtepe'ye hareket gerçekleşecek. 13.00-14.00 ve 14.30-16.30 arası Hacıahmet Çeşmesi'nde buluşma gerçekleşecek. Son olarak Mahmutoğlu çeşmesinde çadır kampı yapılacak. Ücretsiz etkinliğimize tüm halkımız davetlidir" dedi.

30.05.2016  (16.53)