Anasayfa | Site Haritası

Aziziye Caddesinde Çalışmalar Devam Ediyor

 

Barbaros Mahallesinin sık kullanılan güzergâhlarından biri olan Aziziye Caddesi üzerindeki yol genişletme ve düzenleme çalışmaları devam ediyor.

Aziziye Caddesinde yaya ve araç trafiğini daha düzenli bir hale getirmek üzere başlatılan çalışmalar kapsamında ilk olarak alt yapı çalışmaları gerçekleştirildi. Yağmursuyu ve kanalizasyon hatları ile birlikte Telekom ve Uedaş’a ait çalışmaların yanı sıra, bölgede bulunan Atık su Terfi İstasyonunun yenileme çalışması da gerçekleştirildi.

Alt yapı çalışmalarının hemen ardından ise üst yapı düzenleme çalışmalarına başlanıldı. Çanakkale Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında Caddenin Hamidiye Tabyaları tarafındaki bölümünün kaldırım çalışmaları tamamlandı. Kaldırımda, bisikletli kentlilerimiz için bisiklet yolu düzenlemesi de gerçekleştirildi. Bu bölümde asfaltlama faaliyetleri de tamamlanırken, yol çizgileri boyama işlemlerinin hemen ardından çalışmalara hızla diğer şeritte devam edilecek.

Gidiş-geliş çift yönlü kullanılacak caddenin diğer şeridindeki çalışmalar kapsamında ise kaldırımda engelli kentlilerimiz için yürüme bandı, yol asfaltlama çalışmaları gerçekleştirilecek olup, orta refüj düzenlemesi ve orta refüj aydınlatma çalışmaları ile birlikte çalışmalar tamamlanmış olacak.

02.06.2016  (16.59)