Anasayfa | Site Haritası

Kent, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramına Hazır…

 

Coşkuyla kutlamaya hazırlandığımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesinde Çanakkale Belediyesi tarafından kentin cadde ve sokakları, Türk Bayrakları, Atatürk posterleri ve Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajlarıyla donatıldı.

Çanakkale Belediyesi tarafından Cumhuriyet Bayramı öncesi kentteki hazırlıklar tamamlandı. Kutlamalar kapsamında Demircioğlu Caddesi boydan boya Türk Bayrakları ve Atatürk posterleriyle donatılırken, kentin pek çok noktasına da Türk Bayrakları ve Çanakkale Belediyesinin kutlama mesajları asıldı. Çağlar Kaynak Basket Sahası, Cumhuriyet Meydanı gibi alanlar da özel olarak Türk Bayraklarıyla süslendi.

Çanakkale Belediyesi, kentin görsel açıdan kutlamalara hazırlanmasının yanı sıra, çeşitli etkinliklerle de bu anlamlı günde kentli ile buluşmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda 29 Ekim 2016 Cumartesi günü saat 19.30’da geleneksel hale gelen Fener Alayı gerçekleşecek. Cumhuriyet Meydanından başlayacak olan Fener Alayı, yat limanında son bulurken, saat 20.30’da ise Yat Limanında havai fişek gösterisi gerçekleşecek.


Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında 30 Ekim 2016 Pazar günü saat 21.00’de Cumhuriyet Meydanında ise Volkan Konak sahne alarak, Çanakkalelilerle buluşacak. Cumhuriyet Bayramı coşkusunu bir arada yaşamak adına, etkinliklere tüm kentlilerimiz davetlidir.


Öte yandan, Çanakkale Belediyesinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama videosunu izlemek için, TIKLAYINIZ...

26.10.2016  (11.44)