Anasayfa | Site Haritası

Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı...

Cumhuriyet; bilimsel düşünceye, toplumun düşüncelerine önem veren, çağdaş ve demokratik bir yönetim biçimidir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, tüm devrimlerinde akıl ve bilim yolunda yürümeyi, ulusunu çağdaş uygarlık düzeyine çıkarmayı hedeflemiştir. Çağdaş uygarlığın temel ilkeleri demokrasi, insan hakları, ekonomik kalkınma, barış ve özgürlük gibi çağdaş dünyanın paylaştığı tüm değerler, Cumhuriyetin teminatı altındadır.

Yurtta barış dünyada barış ilkesini Türkiye Cumhuriyeti’nin değişmez politikası haline getiren Mustafa Kemal Atatürk, evrensel barış düşüncesini başarı ile hayata geçirmiştir. Bu sayede Türkiye Cumhuriyeti, “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” ve “Yurtta Barış, Dünyada Barış” temelleri üzerinde yükselmiştir.

Biliyoruz ki Cumhuriyet, bağımsızlıktır, özgürlüktür, eşitliktir, uygarlaşmadır, akıldır, bilimdir, sanattır, insana ve insanca yaşama dair her şeydir. Özgür, adil ve barış dolu bir gelecek için Cumhuriyete ve faziletlerine olan sarsılmaz inancımla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutlarım.

Sevgi ve Saygılarımla

Ülgür GÖKHAN

Belediye Başkanı

28.10.2016  (12.08)