Anasayfa | Site Haritası

Gençlik Çalışmaları Biriminden Proje Hazırlama Eğitimi…

 

Çanakkale Belediyesi Gençlik Çalışmaları Birimi, kentteki gençlere yönelik projelerini hayata geçirmeye devam ediyor. Bu kapsamda son olarak iki gün süren Proje Hazırlama Eğitimi gerçekleşti.

Gençlik Çalışmaları Biriminin ‘Kentte faaliyet gösteren öğrenci topluluğu, gençlik derneği, kulüp ve diğer gençlik oluşumlarının ihtiyaç ve isteklerine yardımcı olmak; yapılanmalarını ve işbirliklerini destekleyecek faaliyetler ve eğitim çalışmalarını organize etmek ve yürütmek’ hedefi kapsamında hazırlanan eğitime ilgi de büyük oldu.

Yaygın eğitim metotları kullanılarak hazırlanan eğitim programında; katılımcıların birbirleriyle tanışmaları ve grup dinamiği oluşturmalarını sağlamak öncelik olurken, Senninger (Learning Zone Theory, 2002)’in öğrenme alanlarına göre planlanan metotlar; katılımcıların ortama alışmaları, birbirini tanımaları, öğrenme ve üretmelerini destekleyecek şekilde sıralandı. Katılımcıların programda aktif katılımları, teorik bilgileri uygulayarak öğrenmeleri ve diğer arkadaşlarıyla beyin fırtınası yapmaları da desteklendi.

Katılımcıların; Çanakkale’deki sorunlar, gençlik sorunları ve güncel durumlar hakkında düşünmelerini ve sorumluluk alarak ne şekilde çözüm üretebilecekleri farkındalığını yaratmaya yönelik gerçekleştirilen örnek projeler de çalışmada yer aldı.

16.11.2016  (16.11)