Anasayfa | Site Haritası

Belediye Başkanı Sayın Ülgür GÖKHAN'ın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı...

 

Aydınlık, özgür, laik ve çağdaş bir ülke temennisiyle yıllardır zor şartlarda mücadele eden, emek verenlerin günü bugün. Ne üzücüdür ki basın emekçilerimiz günümüzde çok zor şartlar altında çalışıyorlar. Kazandıkları az, kelimeleri kısıtlanmış... Demokrasi ve özgürlük yolunda çıktıkları bu yolda ne yazık ki yalnız yürümek zorunda kalıyorlar. Nitelikli, yaratıcı zihinler tek tek ellerimizden kayıp gidiyor. Önce cümleleri alınıyor ellerinden bir bir, sonra kalemleri, hatta bazen bedenleri bile. Değerli, yeri doldurulamaz pek çok gazetecisini kaybetti bu ülke. Abdi İPEKÇİ'sini, Uğur MUMCU'sunu, Hrant DİNK'ini, Ahmet Taner KIŞLALI'sını ve daha nicelerini.

Yıllar; basın özgürlüğü ve basın emekçilerinin hakları adına çok da iç açıcı gelişmeler getirmiyor ne yazık ki. Oysa özgür basın, güçlü bir toplumun en temel taşıdır. Demokrasinin ve özgürlüklerin ayrılmaz bir parçasıdır.

Basın emekçilerimizin ve tüm gazetecilerin, özgürce, sağlıklı koşullar altında, hiç bir baskı altında kalmadan, şiddet görmeden, öldürülmeden yazmalarını, çizmelerini temenni ettiğim yeni bir döneme daha giriyoruz.

Tüm basın emekçilerini zor şartlar altında gösterdikleri gayretlerinden dolayı tebrik ediyor, beraberce daha güzel günleri göreceğimiz inancımla tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyorum.

 

 

Ülgür GÖKHAN

Belediye Başkanı