Anasayfa | Site Haritası

Başkan Gökhan'dan Öğrencilere Elma İkramı…

 

Çanakkale Belediyesinin geleneksel hale gelen bir etkinliği olan Kazdağı yöresinin elmalarının kentteki okullara dağıtımı projesi kapsamında, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da Gazi Ortaokulunun öğrencilerine elma dağıttı.

Başkan Gökhan, öğrencilerle yakından ilgilenerek bir süre sohbet ederken, Kazdağı yöresinin ve bu bölgedeki tarımın önemine dikkat çekti. Elmaları öğrencilere dağıtan Başkan Gökhan, etkinliğe ilişkin olarak da, “Kazdağlarının korunmasına yönelik bu etkinliğimizi bu yıl da düzenliyoruz. Bu elmaların, tarımın ve bu toprakların korunmasının ne kadar önemli olduğunu çocuklarımıza aşılamak istiyoruz. Bu vesileyle bu sene de elmalarımızı Kazdağları yöresinden temin ettik ve tüm öğrencilerimize dağıtıyoruz. Aynı zamanda Kazdağlarını da gidip görmelerini öneriyoruz. Kazdağlarındaki mücadelemiz devam edecek” diye konuştu.

Kent merkezindeki tüm anaokul, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik gerçekleşen elma dağıtımına Kent Gönüllüleri de destek olurken, proje ile birlikte yöredeki üreticilere destek olmak, öğrencilerin meyve tüketimlerine katkı sunmak, ayrıca Kazdağlarındaki doğa mücadelesi konusunda da farkındalık yaratmak amaçlanıyor.

18.01.2017  (16.56)