Anasayfa | Site Haritası

EMITT Fuarı Başarıyla Tamamlandı

 

Bu sene 21.’si gerçekleşen EMITT Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı, yaklaşık 4 gün boyunca ziyaretçi akınına uğradı. Dünyanın en büyük turizm fuarları arasında gösterilen EMITT’te, Çanakkale de başarıyla tanıtıldı.

26-29 Ocak 2017 tarihleri arasındaki EMITT Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarındaki Çanakkale standında Çanakkale Valiliği, Çanakkale Belediyesi, Güney Marmara Kalkınma Ajansı ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü başta olmak üzere çok sayıda kurum ve kuruluş, ilçe belediyeleri ve turizmciler yer aldı.

Çanakkale Belediyesinin standı da, fuar boyunca 7’den 70’e çok sayıda ziyaretçinin akınına uğradı. Helen ve Paris, Seyit Onbaşı ve tarihi kahramanların canlandırması ile renklenen stant alanında geleneksel Çanakkale seramiklerinden örneklerin sunulduğu canlı seramik performansları da büyük ilgi gördü. Ziyaretçiler seramik yapma imkanı bulurken, aynı zamanda gelen konuklara seramik ürünler de hediye edildi. Ayrıca, fuarın minik konuklarına da Tahta At hediye edildi. Bununla birlikte çok sayıda zengin tanıtım materyali de, kent tanıtımına katkı sunulması amacıyla gelen konuklarla paylaşıldı.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da fuara katılarak standa ev sahipliği yaptı. Kentin tanıtımına katkı sağlamak ve fuar çalışmalarına ilişkin bilgi vermek üzere çeşitli basın kuruluşlarıyla röportajlar da gerçekleştiren Başkan Gökhan, aynı zamanda hem standa gelen konuklarla yakından ilgilendi hem de diğer stant alanlarını gezerek bilgiler aldı.

Binlerce katılımcıyı ağırlayan fuarda, renkli etkinliklerin gerçekleştiği, tanıtım odaklı çalışmaların yürütüldüğü Çanakkale standı tam not aldı.

30.01.2017  (16.24)