Anasayfa | Site Haritası

Çanakkale Belediyespor Satranç Sporcuları Türkiye Küçükler Ve Yıldızlar Şampiyonasında Yarıştı

 

Her yıl Antalya'da düzenlenen Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonası bu yıl 21 – 21 Ocak 2017 tarihleri arasında gerçekleşti.

Çanakkale Belediyespor Satraç Takımı 11 sporcusu ile Turnuvaya katılarak kentimiz temsil etti. 7-12 ve 12 – 18 yaş grubu kategorilerde düzenlenen Şampiyonada sporcular Milli Takıma girebilme şansını da yakalayabiliyor.

Belediyespor Satranç Başantrenörü Rıza Baysal eşliğinde Şampiyonaya katılan sporcularımız, müsabakalarda başarı ile yarıştı. Antrenör Baysal "Tüm sporcular için iyi bir tecrübe oldu. 11 sporcu seçildi ve sporcuların her biri başarıyla mücadele etti. Bu çocuklar bu yıl olmadıysa bile önümüzdeki 2 yılda kendi yaş grubunda milli takıma girebilecek sporcular ve buna göre seçildiler. Tabiki oradaki atmosferde oynamak farklı ve her sporcu için çok iyi bir tecrübe oldu ve orada satranç oynamak ile satranç sporcusu olmanın farkını daha iyi görmüş ve yaşamış oldular. Bu turnuva sayesinde hepsi seviye hatta seviyeler atladı bu da yerel turnuvalarda daha başarılı olmalarını ve gelecek seneye daha farklı bir motivasyonla hazırlanmalarını sağlayacaktır. Ayrıca bu tip turnuvalar çocukların sosyal anlamda birçok açıdan gelişmesini sağlıyor bu da satrancın farklı, en güzel yönlerinden biri" diye konuşarak Turnuvayı değerlendirdi.

Turnuvada mücadele eden tüm sporcularımızı kutlarız ve başarılarının devamını dileriz.

31.01.2017  (16.33)