Anasayfa | Site Haritası

Başkan Gökhan, Depremzedelerle Bir Araya Geldi

 

Geçtiğimiz gün sabah saatlerinde meydana gelen 5.3 büyüklüğündeki depremden en fazla etkilenen Ayvacık’a bağlı Yukarıköy’ü ziyaret eden Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, bölgedeki depremzedelerin ihtiyaçlarına yönelik tespit çalışmasında bulundu.

6 Şubat Pazartesi günü sabah saatlerinde meydana gelen 5.3 büyüklüğündeki deprem Çanakkale ve çevresinde büyük ölçüde hissedilirken, peşinden gelen yüzlerce artçı sarsıntı da bölgedeki endişenin sürmesine neden oluyor. Depremden en fazla Ayvacık’a bağlı Yukarıköy etkilenirken, ilgili kurumlar bölgedeki çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda Çanakkale Belediyesinin de destek verdiği bölgeye Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek ile birlikte Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da giderek, çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Gökhan ve Milletvekili Erkek, bölgede hizmet veren kurum ve ilgililerden bilgi alırken, aynı zamanda depremzedelerle de bir araya gelerek sohbetlerde bulundu.

Burada bir açıklama yapan Başkan Gökhan, ilk olarak tüm Çanakkalelilere geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Bölgede AFAD ekipleri ve Kızılay ekipleriyle bir araya geldiklerini belirten Başkan Gökhan, tüm kurum ve ilgili birimlerin özenle çalıştığını kaydetti. Başkan Gökhan, “Çanakkale Belediyesi olarak biz de destek oluyoruz. İki tane aracımız burada hizmet veriyor sürekli olarak. Bunun dışında özellikle buradaki çocuklarımız için yağmurluk ve ayakkabı takviyesi yapacağız. Bölgedeki ihtiyaçlar için gerekli tespitleri yapıyoruz” diye konuştu.

Başkan Gökhan, kişisel yardım malzemelerinin dışında Çanakkale Belediyesi olarak bölgedeki yaraların sarılmasında her türlü desteği vereceklerini kaydederek, “Evlerin yeniden yapımı konusunda da devletin dışında Belediye olarak ne gerekiyorsa destek olacağız. Hasar tespiti yapıldıktan sonra, taş, çimento, demir gibi teknik malzeme konusunda da elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Başkan Gökhan, Yukarıköy’deki incelemelerin ardından yine depremden etkilenen Kocaköy, Kösedere, Tuzla, Taşağıl, Bademli, Gülpınar ve Kızılkeçili köylerine de ziyaretlerde bulunarak, geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Ziyaretlerde gereken ihtiyaçlara destek olunması amacıyla tespitlerde de bulunuldu.

08.02.2017  (17.32)