Anasayfa | Site Haritası

Başkan Gökhan'dan İbrahim Bodur Anadolu Lisesine Ziyaret…

 

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, eğitime destek ziyaretleri kapsamında 14 Şubat 2017 Salı günü İbrahim Bodur Anadolu Lisesini ziyaret etti.

Okul yönetimi, öğrenciler ve öğretmenlerle bir araya gelen Başkan Gökhan, okulun fiziki ihtiyaçlarına yönelik istek ve önerileri not aldı. Kentteki çalışmalar ve güncel konulara ilişkin sohbetin de gerçekleştiği ziyarette, kentteki otobüs durakları arasındaki mesafenin kısa oluşuna yönelik soruyu yanıtlayan Başkan Gökhan, yakın bir zamanda konuya ilişkin çalışma yapılacağını söyledi.

Otobüs Durakları Arasındaki Mesafe Uzayacak

Trafik sorununa bir çözüm olması, aynı zamanda akaryakıt ve zaman tasarrufu açısından otobüs durakları arasındaki mesafeyi makul ölçüde uzatma çalışmalarının kısa zamanda gerçekleştirileceğini belirten Başkan Gökhan, bununla birlikte akıllı durak sayılarının da arttırılacağını söyledi.

Deprem Bölgesine Destekler Sürüyor

Başkan Gökhan, gündemdeki deprem hareketliliğine ve konuya ilişkin çalışmalara da değinerek, Çanakkale Belediyesinin de yetkililerle irtibatta kalarak, bölgedeki ihtiyaçlara yönelik çalışma ve desteklerinin sürdüğünü belirtti. Hem depremin yoğun olarak hasar verdiği Yukarıköy hem de çevre köylere yönelik tespit edilen ve bölgeden istenilen yardım malzemelerinin 14 Şubat Salı günü itibariyle yola çıktığını belirten Başkan Gökhan, aynı zamanda Çanakkale Belediyesi bünyesinde çalışan sosyolog ve psikologların da bölgedeki Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı uzmanlarıyla birlikte görev yapmak üzere bölgeye gittiğini açıkladı. Başkan Gökhan, yardım konusu gündeme geldiğinde ihtiyaç fazlası veya kullanılamayacak durumdaki malzemelerin de bölgeye gittiğini belirterek, bu konuda hassas olunması gerektiğini, Çanakkale Belediyesi olarak da, bölgedeki ihtiyaç durumuna göre hareket edildiğini kaydetti.

Karşılıklı sohbetin gerçekleştiği ziyarette Başkan Gökhan, her okul ziyaretinde olduğu gibi listesi öğretmenler tarafından belirlenen 65’er adet okuma kitabını okul kütüphanesine hediye etti.

14.02.2017  (15.22)