Anasayfa | Site Haritası

Çanakkale Belediyesinden Gençler İçin Yeni Hizmet; Artık Avrupa'ya Gitmek Çok Kolay!..

 

Çanakkale Belediyesinin AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’na yönelik gerçekleştirdiği Avrupa Gönüllü Hizmeti Akreditasyon sürecinde sona gelindi. Bu kapsamda, Çanakkale Belediyesi 18-30 yaş arası gençleri ücretsiz olarak yurtdışı gönüllülük projelerine gönderecek.

2 hafta ile 12 ay arasında değişen sürelerde projelere katılacak gençler, gönüllülük ve öğrenme temelli faaliyetlere katılacak; geçirdikleri süre sonunda uluslararası tanınırlığı olan Youthpass sertifikası almaya hak kazanacak. Projeler kapsamında 18-30 yaş arası gençlerin; yol, yeme-içme, konaklama, cep harçlığı, vize harcı ve vize seyahat ücreti, sağlık ücreti ve gittikleri ülkenin dil eğitimi Belediyemiz tarafından karşılanacak.

Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) nedir?

Ulusal Ajansın sunduğu onlarca programdan birisi olan AGH ile 17-30 yaşları arasındaki gençler mezuniyet ve dil yeterliliğine bakılmaksızın, 1 yıla kadar Avrupa'da diledikleri bir ülkede gönüllü faaliyetlerde yer alarak yabancı dillerini geliştirebilmekte, yepyeni bir dil öğrenebilmekte kültürlerarası iletişim becerilerini artırabilmekte, hiç tanımadığı yeni bir ortamda çalışabilme ve iletişim kurabilme stratejilerini öğrenebilmekte ve bu sayede ülkeye döndüklerinde kazandıkları özgüvenle iş piyasasında seçeneklerini çeşitlendirebilir.

Detaylı bilgi için Çanakkale Belediyesi Gençlik Çalışmaları Birimi ile iletişime geçebilirsiniz.

Kemalpaşa Mah. Tıflı Sokak. No: 9

www.facebook.com/canakkalegenclikbirimi

27.04.2017  (11.32)