Anasayfa | Site Haritası

Çanakkale Belediyesi 12 Çocuğu Uçuracak...

 

Çanakkale Belediyesi katkıları ile Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan Troy Air Fest, 17-20 Ağustos 2017 tarihleri arasında Umurbey’de gerçekleştirilecek.

Çanakkale Görsel Tanıtım Derneği öncülüğünde gerçekleştirilecek olan havacılık festivali için Umurbey’de başlatılan çalışmalar sonucunda 30m x 750m uçak pisti, enduro yarış pisti, festival alanı ve çadır sahası olmak üzere toplamda 150.000 metrekare arazi Ağustos ayında Troy Havacılık Festivali için hazır olacak. Festival kapsamında ortaokul öğrencileri, engelli ve uçma imkanı olmayan 200 çocuk, havacılık ile tanışacak. Festivalde uçak kullanma fırsatı elde eden öğrencilere, havacılık alanında uluslararası geçerliliği olan Young Eagles sertifikası verilecek. Festivale destek veren Çanakkale Belediyesi ayrıca Çanakkale’den 12 öğrenciye uçmaları için fırsat sağlayacak.

Çeşitli etkinlikler ile 4 gün boyunca gerçekleştirilecek olan festival kapsamında Türkiye Motosiklet Federasyonu Çanakkale Mahalli Süper Enduro Yarışları'nın ilki düzenlenecek. 19 Ağustos’ta yapılacak olan sıralama yarışının ardından motorcular, 20 Ağustos’ta ödül için yarışacak.

Çeşitli konserler ve aktivitelerin de düzenleneceği festivale katılmak için şehir dışından gelen katılımcıların konaklayabilmesi amacı ile festival alanında çadır kampı alanları oluşturulacak.

30.05.2017 ( 10.52 )