Anasayfa | Site Haritası

Çanakkale Belediyesinde Kurum İçi Eğitimler Sürüyor…

 

 

Çanakkale Belediyesinin 2015-2019 Stratejik Planında belirlenen, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından belediyede staj yapan öğrencilerin kurumsal aidiyet duygusunun geliştirilmesi, kurum kültürü, bilgi, iş güvenliği ve işçi sağlığının öneminin vurgulanması ve yen iş arkadaşlarıyla iyi bir iletişim düzeyine erişebilmeleri amacıyla oryantasyon eğitimi düzenlendi.

Belediye Meclis Salonunda 22.06.2017 Perşembe günü, 08:30-12:30 saatleri arasında gerçekleştirilen Stajyer Oryantasyon Eğitiminde, Kariyer ve İş Geliştirme Ofisi sorumlusu İş ve Meslek Danışmanı Celil Kankaya, Çanakkale Belediyesinin vizyon, misyon, temel değerler, organizasyon şeması, yürütülen hizmetler ve stajyerlerden beklentisi gibi konulara değindi.

Eğitimde, İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi sorumlusu İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı İbrahim Çoban ise, çalışma alanlarında doğabilecek tehlikeli iş durumları ve alınması gereken önlemler hakkında bilgilendirici bir sunum yaptı. Sunumun ardından gerçekleştirilen sınav sonunda stajyerlere sertifikaları verildi.

Son olarak Bilgi İşlem Birimi sorumlusu Yönetim Bilgi Sistemleri Uzmanı Evren Köksal tarafından verilen Bilgi Güvenliği Eğitiminde belge güvenliği ve 5651 sayılı kanunda belirtildiği üzere bilişim sektöründe suç unsuru teşkil eden konulara değinildi. Çanakkale Belediyesi çatısı altında hizmet veren Müdürlüklerce görevlendirilen staj sorumlularının da hazır bulunduğu eğitime katılan stajyerlere, kimlik kartları ve Belediyeyi tanıtan broşürlerin dağıtılması ile eğitim sona erdi.

23.06.2017 ( 17.24 )