Anasayfa | Site Haritası

Troy Air Fest Havacılık Festivali Tanıtıldı…

 

Çanakkale Belediyesi katkıları ile Çanakkale Görsel Tanıtım Derneği öncülüğünde 17-20 Ağustos 2017 tarihleri arasında Umurbey’de düzenlenecek olan Troy Air Fest Havacılık Festivali lansmanı 07.07.2017 Cuma Günü Çağlar Kaynak Basketbol Sahasında gerçekleştirildi.

Uçma imkanı olmayan, engelli ve ortaokul öğrencilerinden oluşan 200 çocuğu havacılık ile tanıştıracak olan festivalin tanıtımı için düzenlenen lansmana Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu ve Ak Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ katıldı. Lansmanda festival hakkında yapılan bilgilendirmenin ardından konuşma yapan Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, festivalin hayata geçirilmesi için katkı sağlayan herkese teşekkürlerini dile getirdi.

Yavaş’ın konuşmasının ardından festivalde uçak kullanma şansı yakalayacak olan çocuklara uçuş biletlerini Belediye Başkanı Ülgür Gökhan verdi. Başkan Gökhan konuşmasında; “Umurbey Belediye Başkanımızı kutluyorum. Bu sayede Çanakkale güzel bir etkinlik alanına kavuşacak. Türkiye’de uçak konusunda çok ileri değiliz, ancak hızla ilerliyoruz. Bunlar aynı zamanda uzay bilimleri açısından da bir başlangıç. Çocuklarımıza iyi yolculuklar diliyorum ve başarılar diliyorum” dedi.

10.07.2017 ( 14.29 )