Anasayfa | Site Haritası

Yaralı At Yeni Yuvasında, Emin Ellerde...

 

 

Çanakkale’de sahibi tarafından terkedilen yaralı ve hayli zayıf düşmüş durumdaki at kentlimiz Sema Güngör’ün girişimi, ÇOMÜ Hayko Yaşam Hakkına Saygı Topluluğu Başkanı Devrim Varol’un katkılarıyla Çanakkale Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde 3 gün misafir edilerek pansumanları yapıldı. Ankara’da bulunan Son Şans Özürlü Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği’nin girişimleriyle, Ankara Üniversitesi Dışkapı Veterinerlik Fakültesinde yaralı ata ücretsiz tedavi imkânı sağlanması için seferber oldu.

Çanakkale Belediyesi Barınak Gönüllüleri ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü koordinasyonuyla, yaralı atın Ankara’ya nakli için araç ve personel görevlendirilerek, 26 Temmuz sabahı barınaktan alınan atımız, Park ve Bahçeler Müdürlüğü personelleri Ayhan Karakaş ve Emre Uygun sayesinde başarılı ve sağlıklı bir şekilde Ankara’ya ulaştırıldı. Veteriner hekimler ve hayvan severlerin katkılarıyla steril bir odası, bolca yemeği, tedavi için gerekli ilaçları ile hemen tedaviye başlandı.

Her canlının yaşam hakkının kutsallığına olan inancımızla, yaralı atın tedavisini üstlenen Ankara Üniversitesi Dışkapı Veterinerlik Fakültesi’nin değerli hocaları ve öğrencilerine teşekkürlerimizi sunuyor, attan gelecek güzel haberleri bekliyoruz.

28.07.2017 ( 13.33 )