Anasayfa | Site Haritası

Anasayfa > ÇANAKKALE > Kardeş Kentler > OSNABRÜCK / ALMANYA > Osnabrück' ten Haberler...

Çanakkale’Nin Genç Yeteneği Başarısını Belgeledi…

Çanakkale Belediyesi'nin Kardeş Kenti Osnabrück tarafından geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen müzik yarışmasının kazananı Ferhat Can Özcan, müziğini ve kendi bestesi olan “Dünden Bugüne” isimli parçasını hem Osnabrück hem Osnabrück’ün diğer kardeş kentlerine duyurdu.

Geçtiğimiz yıl 14-25 yaş arası kendi bestelerini üreten Çanakkaleli grup ve solistlere duyurusu yapılan müzik yarışmasını kazanan genç yeteneğimiz merakla beklediği CD'ye kavuştu.

Osnabrück Focus Derneği tarafından gerçekleştirilen organizasyonda Osnabrück'ün diğer kardeş kentlerinden seçilen grupların parçaları da yer aldı.

1995 İzmir doğumlu olan ve öğrenimini Hüseyin Akif Terzioğlu Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'nde yapan genç yeteneğimiz düzenlenen organizasyondan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, karşısına yeniden böyle bir fırsat çıkması halinde katılım sağlayacağını belirtti.

Kendisi için iyi bir tecrübe olduğunu ve bu yarışma sayesinde kendi müziğini ve parçasını hem Osnabrück hem diğer kardeş kentlere duyurmanın memnuniyet verici olduğunu belirten Ferhat Can Özcan organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederek, Osnabrück ve kardeş kentlerine de selamlarını gönderdi.

Cd’de Osnabrück’ün diğer kardeş kentleri olan İngiltere, Fransa, Rusya ve Hollanda'nında müzik gruplarının parçaları yer aldı. Ferhat Can Özcan böylelikle hem kendi hem kentimizin ismini bir kez daha uluslararası alanda duyulmasını sağladı.