Anasayfa | Site Haritası

Anasayfa > ÇANAKKALE > Kardeş Kentler > OSNABRÜCK / ALMANYA > Osnabrück' ten Haberler...

Osnabrück’Te 40. Mayıs Haftası Şenlikleri Başladı…


Osnabrück Mayıs Haftası Şenlikleri resmi açılışı 11 Mayıs 2012 tarihinde gerçekleşti. 20 Mayıs 2012 tarihine kadar devam edecek olan şenlik kapsamında her yıl olduğu gibi ziyaretçiler kent merkezindeki birçok farklı etkinliğe katılma fırsatı bulacak.
Geçtiğimiz yıl yaklaşık 600.000 kişinin katıldığı Mayıs haftası şenlikleri, Avrupa’nın en büyük açık hava festivallerinden biri sayılmaktadır. Osnabrück çevresinden, hatta yakın ülkelerden birçok kişi, konserleri, etkinlikleri ve lezzetli yiyecekleri tatmak için Osnabrück’e gelmektedir.
Geleneksel olarak kutlanan Çanakkale Günü ise 17 Mayıs 2012’de gerçekleşecektir. Bu güne kadar yapılan Mayıs haftası etkinliklerden farklı olarak bu yıl ilk kez Çanakkale’den Sarpedon grubu sahne alacaktır.

Grup Çanakkale’de sevilen grup olmakla birlikte aynı zamanda Türk pop rock’ı en güzel şekilde temsil ediyor. Şu sıralar Albüm çalışmasında olan grup aynı zamanda Türkiye’deki festivallerde sahne almaya devam ediyor.
Çanakkale Gününde ayrıca “Grup Akasya” org ve kanun eşliğinde,

“Ekrem Arın” ise bağlamasıyla Türk müziğini tanıtacak olup

“Verahzad und Desert Roses” dans grubu ise dans şovlarıyla etkinliğe renk katacaktır. Almanya’daki yeteneksiz sizsiniz yaraşmasında sesiyle, performansıyla izleyenleri büyüleyen 13 yaşındaki “Cihan Karaca”da bu kapsamda sahne alacaktır.


Ayrıca Türk mutfağından lezzetlerin de tadılacağı program kapsamında gözleme ve ayran satışı da yapılacak, Çanakkale hakkında tanıtıcı broşürler de sunulacaktır. Kardeskent Osnabrück Çanakkale’den de misafirlerini beklemektedir.

14.05.2012