Anasayfa | Site Haritası

Anasayfa > ÇANAKKALE > Kardeş Kentler > OSNABRÜCK / ALMANYA > Osnabrück' ten Haberler...

“Çanakkale” Kardeş Kent Osnabrück’Te Bir Kez Daha Çoşkuyla Tanıtıldı...

40. Mayıs Haftası Şenlikleri kapsamında Çanakkale’nin Kardeş Kenti Osnabrück’te Çanakkale Günü büyük bir coşkuyla kutlandı. 8. kez düzenlenen organizasyon Çanakkale Kardeş Kent Elçisi Rıza Baysal tarafından gerçekleştirildi.
Çanakkale ve Türk Kültürünün tanıtıldığı etkinlikte Türk mutfağından seçme tatların da tanıtımları gerçekleştirildi.


Program, Almanya’da  Süper Yetenek yarışması ile ünlenen Cihan Karaca ile başladı.

Cihan Karaca’nın harika performansının ardından, Almanya’da birçok mekanda sahne alan ve danslarıyla büyük beğeni toplayan dans grubu Verahzad ve Desert Roses sahne aldı. Çanakkale Günü’nün bir klasiği haline gelen Grup Akasya bu yıl 4. Kez şenliklere katıldı.


Bu yıl bir ilkin gerçekleştiği Çanakkale Günü’nde Sarpedon Grubu şenlikler kapsamında Çanakkale’den ilk defa programda yer alan grup olarak bu özel günde sahne aldı. Oldukça beğeni toplayan grup Çanakkaleyi en iyi şekilde temsil etti.


Programın sonunda ise Türk-Alman dostluk akşamında Koro Tonintakt’a bağlamasıyla bazı şarkılarda eşlik eden Ekrem Arın, partneri Carin ile sahne aldı. Ekremin bağlama performansının ardından Carin gitarı renkli sesiyle söylediği güzel şarkılarla ilk defa bir etkinlikte birlikte sahne alan ikili sempati kazandı.
Seyirciler oldukça keyifli bir Çanakkale günü yaşadılar.

 

 

 

25.05.2012