Anasayfa | Site Haritası

Başkan Gökhan'dan Gazilere Destek Ziyareti…

 

 

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, geçtiğimiz günlerde Ankara’da iki Gaziye yapılan saldırı nedeni ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çanakkale Şubesi’ne destek ziyaretinde bulundu.

Dernek binasında gerçekleşen ziyarette Başkan Gökhan’a Belediye Meclis Üyesi Mehmet Soylu da eşlik etti. Burada Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çanakkale Şube Başkanı Necdet Erdinç ve dernek üyeleri ile bir araya gelen Başkan Gökhan, yaşanan saldırıyı kınadı. Ziyarette konuşan Başkan Gökhan; “Gazilerimizin darp edilmesi insanlık suçudur. Bence bu durum öldürmeye teşebbüs suçudur. Yaralama ya da darp durumu değil, bu olay bildiğiniz öldürmeye teşebbüstür. Kendini müdafaa edemeyecek durumdaki birine saldırı yapılıyor ve orada küçük bir çocuk da var. Bu durumun savunulacak bir tarafı olamaz. Bizim üslubumuz here zaman gazilerimize sahip çıkmak ve onları korumak olmalıdır. Çünkü onlar kendileri için değil, bizler için gazi oluyorlar. Bu nedenle ben bu yaşanan olayı vahşet olarak görüyorum ve kınıyorum” dedi.

Bir gazetecinin olayın ardından saldırıya uğrayan gazileri suçlayan nitelikte yazdığı yazının kabul edilemeyeceğini belirten Başkan Gökhan, “Gazilerimiz, kendileri için değil, bizler için canlarını ortaya koymuşlardır. Onlara yapılan saldırı ve suçlamalar kabul edilemez” dedi. Ziyarette ayrıca Erdinç’ten dernek çalışmaları hakkında da bilgi alan başkan Gökhan, gazilerden gelen talepleri dinleyerek not aldı.

09.11.2017 ( 17.22 )