Anasayfa | Site Haritası

Troialı Kadınlar Maharetlerini Sergiledi...

 

Çanakkale Belediyesi Troia Sosyal Yaşam Evinde çalışmalarını sürdüren kentli kadınlar, tamamladıkları biçki-dikiş kursu eserlerini muhteşem bir sergiyle kentlilerin beğenisine sundu. 

   
Çanakkale Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde, Ekim ayında başlayan biçki-dikiş kurslarını sonlandıran kadınlar, el emeklerini sergileme imkanını kurdukları bu merkez ile kendilerine sağlayan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'a  teşekkürlerini ilettiler.

Serginin açılışını gerçekleştiren Başkan GÖKHAN, eskiden kadınların terzilik becerilerini kendi evlerinde yaptıkları çalışmalar ile ortaya çıkardığını söyleyerek; “Bizim Belediye olarak hedefimizde budur.

Kadınların hem ekonomik hem de sosyal anlamda ilerlemesini istiyoruz. Yakın bir zamanda Troia sosyal yaşam evine ilave alan konumlandıracağız. Böylece kadınlarımız daha rahat ortamda çalışma fırsatı bulacaklardır” dedi.


    
Belediye Başkan Yardımcısı Ali Sürücü'nün de katıldığı sergide; el yapımı kıyafetler,bez bebekler ve abiye elbiseler büyük ilgi gördü.

Öte yandan Çanakkale Belediyesi'nin kentlimizin hizmetine sunduğu Sosyal Yaşam Evleri'nde yaşlıdan gence, çocuklardan kadınlara kadar geniş bir alanda eğitimler düzenlenmeye devam ediyor.

02.05.2013