Anasayfa | Site Haritası

"Kentine Güvenen Kentler Buluşması"3.Gününde...

“Kentime Güveniyorum” sloganı ile yola çıkan “Kentine Güvenen Kentler Buluşması” 3. gününde ziyaretçilerin büyük ilgisi ile devam ediyor.

Açılış konuşmasında; İzmir, Eskişehir, Antalya, Mersin, Aydın, Ordu, Çanakkale, Giresun, Edirne, Artvin, Muğla, Kırklareli, Tekirdağ ve Sinop'un örnek kentler olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, "Bu örneklere baktığımızda, bu illere gittiğimizde daha kente girerken mutlaka 'Bu belediyeyi bir CHP'li belediye başkanı yönetiyor' diye aklınıza gelir. Çünkü kente ayak bastığınızda özgürlüğü görüyorsunuz orada. Onlar birer kahraman. Bütün baskılara rağmen görevlerini yapıyorlar. Sabahın köründe tutuklamalar oluyor. En yakın çalışma arkadaşlarını tutuklamaya kalkıyorlar ama onlar her seferinde daha fazla çalışmamız gerekir diye yola koyuluyorlar" diyerek özveriyle yapılan çalışmalara dikkat çekti.
Çanakkale Belediyesi’nin canlı seramik performansı ile birlikte hizmet ve projelerinin yoğun ilgi gördüğü standı Belediye Başkanı Ülgür GÖKHAN yalnız bırakmıyor. Gelen ziyaretçilerle birebir ilgilenen Belediye Başkanı fuar alanında devam eden etkinlikleri de önem ve dikkatle takip ediyor.

Çanakkale Belediyesi Seramik Üretim Merkezi’nde emeğini ortaya koyan Çanakkale Seramiğinin son ustalarından İsmail BÜTÜN’ün ellerinden çıkan seramik ürünlere talep bitmiyor.

Yapılan fuarlardan farklı anlayış sunarak nitelikli aktivitelerle desteklenen buluşmada bugün, İlhan TEKELİ’nin “Yerel Yönetimler ve Demokrasi”, Beyoğlu 20 Taksim Platformunun “Emek Sineması ve Beyoğlu Bölgesi Kentsel Dönüşümü Üzerine Çalışmalar”,  konulu konuşmaları, Seferihisar Belediye Başkanı’nın “Geleceğin Köyleri” konferansı, Prof. Dr. Cemal ALTUĞ’un “Ankara’da kaybedilen 18  Yıl”, Sunay AKIN’ın “Kadıköy’de Bir Zürafa” başlıklı konuşmaları ve Maltepe Senfoni Orkestrası ve Trockya Blues konserleri yer alacak.

Kentsel gelişim hizmetleri, çevre hizmetleri, sosyal hizmetler, kültür – sanat – tarih hizmetleri, sağlık hizmetleri, spor hizmetleri, çocuk ve gençlik hizmetleri alanlarında da etkinlikler yoğun ve tüm hızıyla devam ediyor.

Çanakkale Belediyesi'nin canlı seramik performansı tüm fuarın ilgi odağı olurken katılımcılar da torna başında seramikçi Burak Çiftci'nin desteği ile seramik yapımını denediler...

Kentine Güvenen Kentler Buluşmasında Çanakkale Standı ulusal basının da ilgi odağı oldu... Başkan Gökhan projelerini medya aracılığı ile tüm ülkeye anlattı...

Kentine Güvenen Kentler Buluşmasında Çanakkale standı...

Prof. Dr. İlber Ortaylı'nın Kent Tarihi konulu söyleşisi...

Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan Prof. Dr. İlber Ortaylı'nın Kent Tarihi konulu söyleşisinde... 

Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan Şehir ve Bölge Plancısı - Sosyolog Prof. Dr. İlhan Tekeli'nin Yerel Yönetimler ve Demokrasi konulu söyleşisinde...

Şehir ve Bölge Plancısı - Sosyolog Prof. Dr. İlhan Tekeli'nin Yerel Yönetimler ve Demokrasi konulu söyleşisi...

 31.05.2013