Anasayfa | Site Haritası

Binlerce Çanakkaleli Sokağa Döküldü…

 

Taksim' den başlayarak dalga dalga yurdun dört bir yanına yayılan toplumsal harekete destek için 1,5 gün iş bırakma eylemi yapan KESK ve DİSK'e bağlı sendika üyeleri, Çanakkale Belediyesi önünde toplanarak yürüyüş gerçekleştirdi.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür GÖKHAN ve belediye personelinin de katılarak, balkonlarından takip eden kentlilerin ise alkışlayarak destek verdiği yürüyüş, sağanak yağmura rağmen yoğun bir kitlenin katılımı ile devam ederken kamu emekçileri Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüdü.

Cumhuriyet Meydanı'nda grup adına konuşan KESK Dönem Sözcüsü Zeki ÖNDER,

iş güvencesinden taviz ve sendikal hakla özgürlüklerin daraltılmasına asla izin vermeyeceklerini belirterek, kamu emekçilerinin iş ve ücret güvencesi adına bir buçuk günlük uyarı grevi yaptıklarını ifade etti.  ÖNDER, "Gezi Parkı direnişi ile ülkenin dört bir tarafına yayılan toplumsal hareket özlediğimiz eşitlik, özgürlük ve demokrasi değerlerimiz için açılmış bir mücadele bayrağıdır. Yaşamını ve geleceğini savunan tüm halk kesimleri gibi kamu emekçileri de işine, geleceğine ve yaşam alanlarına sahip çıkmaya kararlıdır" dedi.

Disk – Genel İş Çanakkale Şube Başkanı Erdinç USLAN ise;

 “Bugün Taksim Gezi Parkı'na karşı gelişen halk hareketi demokratikleşme ve özgürleşme taleplerinin simgesi olmuştur. Halkın meşru taleplerinin bastırılamayacağı bir kez daha görülmüştür.” dedi.

Binlerce kişinin bir araya geldiği yürüyüş programı konuşmaların ardından sona ererken diğer yandan kentli her akşam Taksim’e destek için yürüyüşlerine devam ediyor.