Anasayfa | Site Haritası

Çanakkale Belediyesinden Umut Yıldızlarına Destek...

Çanakkkale İl Emniyet Müdürlüğü koordinatörlüğünde yürütülen ve Çanakkale Belediyesi'nin de destek verdiği “Umut Yıldızı“  isimli projenin tanıtım etkinliği Deniz Polis Evi'nde gerçekleştirildi.

 Çanakkale Belediyesi, Çanakkale Valiliği ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nin işbirliği sağladığı projenin tanıtım etkinliğine Çanakkale Valisi Ahmet ÇINAR, Belediye Başkanı Ülgür GÖKHAN, İl Emniyet Müdürü Osman ZOROĞLU başta olmak üzere kent protokolü ve projede yer alan çocuklar katıldı. Düzenlenen etkinlikte çocukların oldukça neşeli olduğu gözlenirken etkinlikte Belediye Başkanı Ülgür GÖKHAN çocuklara çeşitli hediyeler verdi, Vali Ahmet ÇINAR da projede emeği geçenlere teşekkür plaketi takdim etti.

 Umut Yıldızı projesinde, toplum içerisinde 'dezavantajlı' olarak tabir edilen, herhangi bir nedenle suça bulaşan yada bir suçun mağduru olan çocukların, topluma yeniden kazandırılması hedefleniyor. Çocukların, bu proje ile birlikte toplumdan soyutlanmaması için eğitim, sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunmaları sağlanıyor. Diğer yandan çocukların dezavantajlı durumlarından çıkarak, eğitim haricinde iş ve meslek sahibi olmaları için de destek veriliyor.

 Dezavantajlı kesimlere yönelik pozitif ayrımcılığını sürdüren Çanakkale Belediyesi ise, Umut Yıldızı projesine katılan çocukların topluma kazandırılması, dezavantajlarının giderilmesi açısından gereken destek ve yardımları sağlanmaya devam edecek.

26.06.2013