Anasayfa | Site Haritası

Başkan Gökhan, "Ben Yeniden Varım"Dedi...

 

Yaklaşık iki buçuk dönemdir Çanakkale'de Belediye Başkanlığı görevini sürdüren Ülgür GÖKHAN, 2014 yılı Mart ayında gerçekleşecek olan yerel seçimlerde yeniden Belediye Başkanlığına aday olduğunu belirterek, aday adaylığı başvurusunu gerçekleştirdi.

Başkan GÖKHAN, 29 Temmuz 2013 tarihinde eşi Hale GÖKHAN ile birlikte geldiği Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanlığı'nda aday adaylığı başvurusunda bulunarak “yeniden varım” dedi.

Başkan GÖKHAN, aday adaylığı başvurusundan önce parti binasında yaptığı konuşmasında, 2002 yılında devraldığı Belediye Başkanlığı görevini 2004 ve 2009 yıllarında gerçekleşen yerel seçimlerde de devam ettirdiğini belirterek, "Görev süremin son gününe dek, Çanakkale'ye hizmet etmek, kentlime verdiğim sözleri yerine getirmek üzere aynı şevk ve heyecanla, sosyal demokrat belediyecilik ilke ve değerlerine bağlı kalarak çalışmalarımı sürdüreceğim" diye konuştu.

Görevde bulunduğu 11 yıllık süreçte kent halkına verdiği sözleri, onların kaynaklarını kullandığını, onların değerli emanetinin bekçisi olduğunu asla aklından çıkarmadan hareket ettiğini belirten Başkan GÖKHAN, "Sosyal Demokrat anlayışım gereği kendime anayasa olarak belirlediğim; Birlikte yönetim, önce insan ve katılımcılık anlayışlarından asla vazgeçmedim. 2009 yılında gerçekleşen son yerel seçimlerde kentim ve kentlimin öncelikleri doğrultusunda yapmayı vaat ettiğim 95 projeye 27 yeni proje daha ekleyerek ortaya koyduğum 122 projenin yüzde 62'sini yaptım, yüzde 13'ü devam ediyor, yüzde 15'i de hayata geçmek için gün sayıyor ve % 10’unun fizibilite çalışmaları yürütülüyor. Bunca yüksek maliyetli yatırım devam ederken Çanakkale Belediyesi borçsuz ve kredibilitesi yüksek sayılı belediyenin başında geliyor. Çanakkale uzun yıllardır yapılan akılcı yatırımlarla, bugün insanların yaşamaktan büyük keyif aldığı, kendisini ayrıcalıklı hissettiği, alt ve üst yapı sorunlarını büyük ölçüde çözmüş, daha da yaşanılır bir kent oldu. Bugün bu kentte insanlar rahatça, özgürçe yaşamlarını sürdürüyor, kimse kendisini öteki hissetmiyorsa, katılımcı demokrasinin güzel örnekleri yaşanıyorsa bu ayrıcalıklı durumda, bu kentte uzun yıllardır süren sosyal demokrat belediyecilik anlaşınının çok büyük payı vardır" dedi.

11 yıldır Çanakkale'ye hizmet etmekten dolayı büyük mutluluk ve gurur duyduğunun altını çizen Başkan GÖKHAN, "Kentime ve kentlime hizmet etmek için içimde dinmeyen bir heyecan ve çalışma azmi var. El birliğiyle, gönül birliğiyle, samimiyet ve güvenle hep birlikte başardıklarımızın devamın için “Ben, Yeniden Varım” diyorum şeklinde konuştu.

Başkan GÖKHAN, konuşmasının ardından Belediye Başkanlığı görevi için aday adaylığı başvuru formlarını CHP Merkez İlçe Başkanlığına teslim etti. Belediye Başkanı Ülgür GÖKHAN’ın aday adaylığı başvurusu öncesi düzenlediği basın toplantısında  CHP İl Başkanı Hamza KARAGÖZ ve İlçe Başkanı Nejat ÖNDER de yer aldı.

GÖKHAN'a çok sayıda kentli alkışlarıyla destek verirken kendisini uzun süre alkışlayan kalabalığa seslenen Başkan GÖKHAN, kenttte barış ve özgürlük içinde, kimseyi dışlamadan ve ötekileştirmeden, siyasi görüşüne bakmadan ve en önemlisi herkese eşit davranarak bir yönetim anlayışı geliştirdiklerini belirterek, “bir 5 yıl daha yönetime talibim” dedi. 

30.07.2013