Anasayfa | Site Haritası

Güzelyalı Sakinleri İftarda Buluştu...


Çanakkale Belediyesi'nin mahalle muhtarlıkları ile birlikte düzenlediği sokak iftarları programlarının sonuncusu Güzelyalı beldesinde gerçekleşti. Iftar programına ilgi büyük oldu.

Güzelyalı Muhtarlığı Aile Çay Bahçesi'nde düzenlenen iftar programına Belediye Başkanı Ülgür GÖKHAN, mahalle muhtarları ve çok sayıda Güzelyalı sakini katıldı. Gerçekleşen iftar yemeğinde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Ülgür GÖKHAN, Güzelyalı sakinlerinin hem Ramazan ayını hem de yaklaşan Ramazan Bayramı'nı kutladı. Ramazan'ın dayanışma, barış ve komşuluk ilişkilerinin geliştiği bir ay olduğuna vurgu yapan GÖKHAN, Çanakkale'deki barış ortamının devam etmesini dilediğini belirtirken, Müslüman ülkelerdeki savaş ortamının da bir an önce bitmesini temenni ettiğini kaydetti. Başkan GÖKHAN, "Ben her zaman şunu söylüyorum; kim ne derse desin, hangi yolu denerlerse denesinler, bu ülkeye Mustafa Kemal Atatürk'ün getirdiği barışı yok edemeyecekler. Biz sonuna kadar, hem milletimize hem dinimize sahip çıkacağız ve bu barışı sürdüreceğiz" diye konuştu.

GÜZELYALILILARA ATIK SU ARITMA TESİSİ MÜJDESİ
Başkan GÖKHAN, iftar programında yaptığı konuşmada, Güzelyalı ve Dardanos'u kapsayacak olan Atık Su Arıtma Tesisi Projesi'ne de değindi. Başkan GÖKHAN, tesisin proje ihalesinin tamamlandığını, yapım ihalesi ile ilgili çalışmaların devam ettiğini söyledi. GÖKHAN, tesis için çalışmaların 2014 yılında başlamasının ve kısa sürede tamamlanmasının planladığını kaydetti.

Güzelyalı'nın yaz ayları haricinde kış aylarında da sıklıkla kullanılmaya başlandığının altını çizen Başkan GÖKHAN, bununla birlikte doğalgaz ihtiyacının da arttığına dikkat çekti. Çanakkale'nin mücavir alanı ve bir yerleşim bölgesi olan Güzelyalı'da, doğalgaz kararının belediye tarafından değil, doğalgaz şirketi tarafından alındığını belirten Başkan GÖKHAN, Güzelyalı'da da sakinlerin de desteği ile birlikte doğalgaz talebi için çabalarının devam edeceğini söyledi.

Başkan GÖKHAN, konuşmasının sonunda geçtiğimiz kış aylarında aşırı yağışlardan dolayı Güzelyalı'nın bazı bölgelerinde meydana gelen toprak kaymalarının verdiği hasara da değindi. Başkan GÖKHAN, karayollarının yürüttüğü çalışmalardaki bazı tedbirsizlikler nedeniyle, kötü sonuçların yaşandığına dikkat çekerek, etüd çalışmaları devam eden hasarlı yerlerde ön tedbir aldıklarını da sözlerine ekledi.

Öte yandan, iftar programında Belediye Başkanı Ülgür GÖKHAN'a Güzelyalı Muhtarlığı tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

05.08.2013