Anasayfa | Site Haritası

Gökhan Günaydın Çanakkale'de...

 

50.Uluslararası Troia Festivali etkinlikleri kapsamında düzenlenen 'Gazeteci Siyasetçi Taksimci, “Gezi”' isimli söyleşiye katılmak üzere Çanakkale'ye gelen CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökhan GÜNAYDIN, Çanakkale Belediyesi'ni de ziyaret etti.

Ziyarete, CHP Çanakkale Milletvekilleri Ali SARIBAŞ ve Serdar SOYDAN, CHP İl Başkanı Hamza KARAGÖZ, CHP Merkez İlçe Başkanı Nejat ÖNDER başta olmak üzere CHP'li Belediye Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri ve partililer katıldı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek konuşmasına başlayan Belediye Başkanı Ülgür GÖKHAN, ilk olarak 50. Uluslararası Troia Festivali etkinlikleri hakkında bilgiler verdi. Etkinliklere Çanakkale halkının da büyük ilgi gösterdiğini ifade eden Başkan GÖKHAN, festival çerçevesinde düzenlenen ve Gezi Parkı olaylarını ele alan söyleşiyi de önemsediklerini kaydetti.

GÖKHAN, yerel seçim süreci hazırlıklarına da değindiği konuşmasında, insan hakları ve kentteki yaşama ilişkin projeler üreticeleğini söyledi. Kentlilerin edilgen olmak istemediklerini, katılımcı demokrasi istediklerini belirten Başkan GÖKHAN,  "Katılımcı demokrasi çok önemli. Bizler de yıllardır bunu önemsiyoruz. Her projemizde, her çalışmamızda 'katılımcı demokrasi' diyoruz, 'önce insan' diyoruz. Dolayısıyla önümüzdeki süreçte de bu anlayış yine ortaya konacak" diye konuştu. Başkan GÖKHAN, 2009 yerel seçimlerinde ön görülen projelerin yüzde 90'ına yakın bir bölümünün tamamlandığını, bunun yanında o süreçte öngörülmeyen ancak ilave edilen pek çok projenin de tamamlandığını sözlerine ekleyerek, çalışmalar hakkında  CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökhan GÜNAYDIN'ı bilgilendirdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan GÜNAYDIN ise, Çanakkale'ye büyük önem verdiklerini belirterek konuşmasına başladı. GÜNAYDIN, davetlisi olduğu 'Gazeteci Siyasetçi Taksimci, Gezi' isimli söyleşiye de değinerek, Gezi Parkı olaylarını çok önemsediklerini ifade etti.

Ziyarette Belediye Başkanı Ülgür GÖKHAN, Genel Başkan Yardımcısı Gökhan GÜNAYDIN'a Çanakkale seramiği takdim ederken, ziyaret karşılıklı sohbet ile son buldu.

Başkan GÖKHAN, Genel Başkan Yardımcısı Gökhan GÜNAYDIN ve beraberindeki heyet ile birlikte, söyleşi sonrası akşam yemeğinde de bir araya geldi.

15.08.2013