Anasayfa | Site Haritası

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Bursa Grup Başkanlığı'ndan Duyuru

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından organize edilen 'Farkındalık Toplantıları' 2 Ekim 2013 tarihinde Çanakkale'de düzenlenecek.

Çalışma hayatına ilişkin kuralların ihlalini önlemek, işverenleri iş mevzuatında yer alan kurallar hakkında bilgilendirmek ve bilinçlendirmek, söz konusu tarafların mevzuat hükümlerine riayet etmelerine yönelik duyarlılıklarını artırmak ve iş mevzuatı kurallarını işyerlerinde kalıcı olarak uygulanabilir hale getirmek amacıyla 'Farkındalık Toplantıları' düzenlenecek. Toplantılarda ise, mevzuatın gerek iş sağlığı ve güvenliği gerekse işin yürütümü ile ilgili konularda İş Teftiş Kurulu Müfettişleri tarafından bilgilendirme, bilinçlendirme ve rehberlik etme anlayışı çerçevesinde tüm sektör ve alanlara yönelik sunumlar gerçekleştirilecek.

Bu kapsamda, çalışanları sevk ve idare eden veya iş sağlığı, güveliği gibi konularda görev alan işveren vekilleri ile ilgili sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle bir araya gelmek amacıyla, 2 Ekim 2013 tarihinde 13:30-18:00 saatleri arasında Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu'nda bir toplantı düzenlenecek.

Toplantıya sivil toplum kuruluşu, ticari unvan, marka veya firma olarak katılımın sağlanması, katılımcı listesi oluşturulması amacıyla en geç 30 Eylül 2013 tarihine kadar itkbursa@csgb.gov.tr internet adresine veya (224) 223 81 10- (224) 223 81 11 numaralı telefonlardan Selman Demir'e katılımcı bilgilerinin bildirilmesi gerekmektedir.

24.09.2013