Anasayfa | Site Haritası

Okul Ziyaretleri Başladı...

 

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, her eğitim öğretim döneminde gerçekleştirdiği okul ziyaretlerine bu yıl da devam ediyor. Başkan Gökhan, 2013-2014 eğitim öğretim yılında ilk olarak, İstiklal İlkokulu ve

 

Cumhuriyet Ortaokulu'nu ziyaret etti.

Göreve geldiği tarihten bu yana her yıl, okulların ihtiyaçlarını karşılamak, eksikliklerini gidermek amacıyla gerçekleştirdiği okul ziyaretlerine devam eden Başkan Gökhan'ın bu yıl İstiklal İlkokulu ve

Cumhuriyet Ortaokulu ile ziyaretlerine başladı.

Her iki okulda da öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılanan Başkan Gökhan, okulların yöneticileri ile bir araya geldi.

Okulların fiziki ihtiyaçları ile öğrencilerin eğitime yönelik ihtiyaçlarını yerinde tespit etmek amacıyla ziyaretlerini gerçekleştiren Başkan Gökhan yaptığı açıklamada, "Çocukların da belediyeden istekleri olması gerektiğine inanıyorum. Çünkü belediyeler İller Bankası'ndan mali destek alırken, kişi başına alıyor. Dolayısıyla çocuklarımız da bu kentin bireyleri. Onların eğitimi ve gelişimi çok önemli. Çocuklar, sadece ailelerini değil, toplumun tüm kesimini ilgilendiriyor. Geleceğimizi onlar şekillendirecek. Bu nedenle onların talepleri çok önemli" diye konuştu.

Başkan Gökhan, konuşmasını şöyle sürdürdü; "2002 yılında göreve başladığımdan itibaren, her yıl okulları ziyaret ederek istek ve önerileri dinliyorum. Yasaların izin verdiği ölçüde gereken her türlü desteği vermeye gayret ediyorum. Okullar, sadece ders saatlerinde değil daha uzun zamanlar hizmet vermeli" diye konuştu.

Başkan Gökhan, İstiklal İlkokulu ve Cumhuriyet Ortaokulu'nda yöneticiler ve öğrencilerle görüşerek istek ve taleplerini dinlerken, aynı zamanda her iki okula da Ahşap Atatürk portresi, 4x6 metre boyutlarında Atatürk Afişi ve Türk Bayrağı armağan etti.

Başkan Gökhan, ayrıca Cumhuriyet Ortaokulu'nda sınıfları da ziyaret ederek öğrencilerle bir süre sohbet etti.

05.11.2013