Anasayfa | Site Haritası

Başkan Gökhan Teknik Çalışmaları İnceledi...

 

  

 

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, kentte yürütülen çalışmaları yerinde incelemek ve bilgi almak amacıyla sürdürdüğü teknik inceleme gezilerine devam ediyor.

Başkan Gökhan, teknik inceleme gezisinde öncelikle; geçtiğimiz aylarda 54 Evler Sitesi sakinleriyle gerçekleştirilen görüş alışverişi toplantılarının ardından hazırlık aşaması ve imar planlama çalışmaları Çanakkale Belediyesi koordinesinde gerçekleştirilen, 54 Evlerin bulunduğu alanda kentsel dönüşüm projesi çalışmaları kapsamındaki faaliyetleri yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

Başkan Gökhan'ın bir sonraki durağı alt ve üst yapı çalışmalarının yürütüldüğü İsmetpaşa Mahallesi Küçük Sanayi Sitesi mevkii oldu. Başkan Gökhan, alt yapı çalışmaları kapsamında yağmur suyu ve kanalizasyon hatlarının yenileme çalışmaları sürdürülen Ahi Evran Sokak'ta incelemelerde bulundu. 

 
Mevcut yağmur suyu ve kanalizasyon hatlarının yenilenmesinin ardından, Ahi Evran Sokak,  üst yapı çalışmaları kapsamında kilit parke taş döşemesi ile birlikte yenilenerek kentlilerimizin kullanımına açılacak.

Barbaros Mahallesi Atatürk Caddesi eski Pazar Pazarı alanı üzerinde bulunan ve Çanakkale Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından yeniden projelendirilen çeşmenin iyileştirme çalışmalarını da yerinde inceleyen Başkan Gökhan'a, faaliyetler hakkında bilgi verildi.

Başkan Gökhan, kent genelinde yürütülen teknik çalışmalara ilişkin inceleme gezilerine periyodik olarak devam etmektedir...