Anasayfa | Site Haritası

Başkan Gökhan Adaylık Süreci İle İlgili Basın Mensuplarıyla Buluştu...

 

İki buçuk dönemdir Çanakkale Belediye Başkanlığı görevini başarıyla yürüten mevcut Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan, önümüzdeki yerel seçimlerde yeniden başkanlığa aday gösterimesini takiben  CHP İl Binasında adaylık sürecine ilişkin açıklama yapmak üzere basın mensuplarıyla bir araya geldi. Başkan Gökhan'ı, basın toplantısı bitiminde de belediye çalışanları Belediye binası önünde çiçeklerle ve alkışlarla karşıladı.


CHP İl Binasında basın mensuplarıyla bir araya gelen Başkan Gökhan, kamuoyu araştırmalarında önde çıkarak parti meclisinin de onayını aldığını belirterek, 29 Temmuz 2013'te yapmış olduğu aday adaylığı başvurusunun ardından yeni sürecin başladığına dikkat çekti.

Adaylığı kesinleşen Başkan Gökhan, seçim sürecine girildiğini belirterek, "12 yıldır bu kentte görev yapmaktayım. Görev süremde hem alt ve üst yapı sorunlarını çözmek, hem de kentteki barış ortamınının bozulmaması adına kimseyi ötekileştirmeden ve dışlamadan yerel yönetimi yürütmek ve kentteki insanları mutlu etmek için çaba gösterdim. Kamuoyu araştırmalarının sonuçlarına göre parti meclisimizin almış olduğu kararla yeniden aday gösterildim. Böylelikle yerel yönetim süreci başlamış oldu. Bu süreçte, yerel yönetim seçimine odaklı, barış içinde bu sürecin götürülmesi noktasında hareket etmemiz gerektiğini biliyoruz. Çalışmalarımız da bu yönde olacaktır" diye konuştu.

Başkan Gökhan'ın parti binasındaki basın toplantısına CHP Çanakkale Milletvekilleri Ali Sarıbaş ve Serdar Soydan, İl Başkanı Hamza Karagöz başta olmak üzere parti yöneticileri, üyeler ve çok sayıda kentli katıldı.

BAŞKAN GÖKHAN’A COŞKULU KARŞILAMA...

 


Başkan Gökhan, basın toplantısı bitiminde ise belediye çalışanları tarafından karşılandı. Belediye binası önünde, tüm çalışanlar ve emekçiler adına Tüm Bel-Sen Çanakkale Şube Başkanı Zeki Önder ve DİSK Genel-İş Sendikası Çanakkale Şube Başkanı Erdinç Uslan tarafından Başkan Gökhan'a çiçek takdim edildi.

Çiçekler için teşekkür eden Başkan Gökhan, "Bunlar hayatımda aldığım en güzel hediye. Emekçilerin çiçeği çiçeklerin en güzelidir"diye konuştu.

Çanakkale Belediyesi personelinin 5 yıldan bu yana Çanakkale halkı için hizmet verdiğine dikkat çeken Başkan Gökhan, "Sizler, canla başla, gece gündüz demeden Çanakkale halkına hizmet etmek için çalışıyorsunuz. Bu noktada emeğiniz çok kutsal. Ben de bu hizmetlerin Çanakkale halkına yönlenmesi için program yapıyorum. Ama emeğini ortaya koyan sizlersiniz" dedi.

Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Başkan Gökhan, bir 5 yıl daha yönetime talip olduklarını belirterek, tüm personele de destekleri için teşekkür etti.