Anasayfa | Site Haritası

Kıdemli Hemşerilerimize Her Alanda Destek Oluyoruz...

 

Sosyal Belediyecilik anlayışı ile çok sayıda proje geliştiren ve çalışmalarında çocuk, kadın ve engelli vatandaşlara olduğu kadar yaşlı kentlilerimize de pozitif ayrımcılığı gözeten Çanakkale Belediyesi, kıdemli hemşerilerimize sosyal hayatın her alanında destek olmaya devam ediyor...

 

 

Bu kapsamda Çanakkale Belediyesi tarafından 2013 Nisan ayında hayata geçirilen Evde Hizmet ve Bakım Projesi'nin çalışmaları da hızla sürdürülüyor. Proje çerçevesinde ihtiyaç sahibi 65 yaş üzeri kentlilerimiz ve hayatını başkasının yardımı olmadan devam ettiremeyecek durumda olan engelli hemşerilerimizin belirlenen gün ve saatlerde ev temizlikleri, kişisel bakımları (saç-sakal traşı), bahçe bakım ve temizlik işleri gibi çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Projeden yararlanan kentlilerimiz için her Pazartesi ve Cuma temizlik hizmeti, 15 günde bir Salı günleri Kuaför ve Berber hizmeti verilmektedir.

 

 

Çanakkale Belediyesi tarafından yürütülen bu hizmetlerden, Akıllı Kent Bilgi Sistemi Projesi kapsamında sahada görev yapan personel ile Belediyemiz Sosyal Hizmet Uzmanlarının periyodik olarak gerçekleştirdiği ev ziyaretleri sırasında belirlenen ihtiyaç sahibi kentlilerimiz yararlanabilirken, aynı zamanda Belediyemizin 444 17 17 Çağrı Merkezi'ne yapılan başvurular da değerlendirilerek proje kapsamında hizmet verilmektedir.

 

28.01.2014