Anasayfa | Site Haritası

Çanakkale Belediyesi Okul Kütüphanelerine Kitap Katkısını Sürdürüyor…

Çanakkale Belediyesi, kentte bulunan okulların kütüphanelerinin zenginleştirilmesine katkı sunmak amacıyla kitap desteğinde bulunmaya devam ediyor…

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, göreve geldiği günden bu yana her yıl kentteki okulların fiziki ve bilişim ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik gerçekleştirdiği ziyaretlerinin yanı sıra, üç yıldır okul kütüphanelerinin geliştirilmesine yönelik desteğini de sürdürüyor. 

Okul yönetimleri tarafından belirlenen listeler doğrultusunda kentteki ilk okul, orta okul ve lise seviyesindeki öğrencilerin okuyabileceği, hikaye kitabı ve romanların temini sağlanırken 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılına ait kitap setlerinin de dağıtımlarına başlandı. Kitap dağıtım kampanyasının başlatılması amacıyla bugün Barbaros Hayrettin Paşa İlkokulu ve İbrahim Bodur Anadolu Lisesi ziyaret edilerek kitap setleri teslim edildi.

Eğitim ve öğretime destek amacıyla gerçekleştirilen bu çalışmada, çocuklarımızın kitap okumaya teşvik edilmesi ve okuma alışkanlığı kazanmaları hedefleniyor.

26.02.2014 ( 15.51 )