Anasayfa | Site Haritası

Zafer Haftasına Yakışan Konser...

 

Çanakkale Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 99. yıldönümü etkinlikleri kapsamında Çanakkalelilere muhteşem bir konser verdi.

17 Mart Pazartesi günü Süleyman Demirel Konferans Salonu'nda gerçekleşen konsere Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve eşi Hale Gökhan, Vali Yardımcısı Ömer Faruk Ateş başta olmak üzere,

kurum ve kuruluş temsilcileri ile çok sayıda kentli katıldı.

Zafer Haftası kutlamaları kapsamında 17 eserle sahne alan Çanakkale Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, Türkiye'nin dört bir yanından derledikleri eserleri alkışlar eşliğinde seslendirdi.

Koronun seslendirdiği Çanakkale İçinde türküsü ayrı bir alkış alırken, final ise İzmir Marşı ile yapıldı.

 Konsere katılanların ayakta eşlik ettiği bu marş, ellerde dalgalanan Türk Bayrakları ile görsel açıdan da görülmeye değerdi.

Büyük alkış alan konserin sonunda ise Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, koro şefi İftihar Vanlı ve koro temsilcilerine çiçek takdim ederken,

99 yıl önce bu topraklarda kazanılan özgürlük ve bağımsızlık mücadelesinin yaşatılacağını belirterek, "Onlar gibi biz de bu uğurda canımız pahasına özgürlüklerimizi koruyacağız. Söz veriyoruz" diye konuştu.

18.03.2014 ( 16.01 )