Anasayfa | Site Haritası

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü Etkinlikleri “Nehir” İle Başladı

Çanakkale Belediyesi ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü ortaklığı ile hazırlanan 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü etkinlikleri Oyun Atölyesi’nin “Nehir” adlı oyunu ile başladı.

 

 

 

Hira Tekindor’un çevirisi, Haluk Bilginer’in yönetmenliğini yaptığı oyun, 22 Mart 2014 Cumartesi günü Süleyman Demirel Konferans Salonu’nda sahnelendi ve Çanakkaleli tiyatro severler tarafından büyük ilgi gördü. 

 

 

Haluk Bilginer, Canan Ergüder ve Ayça Bingöl’ün oyunculukları ile Nehir, bir göl evinde geçiyor. Hayatına giren kadınlar ile aynı şeyleri yaşayan, aynı yemeği yiyen, aynı sözleri söyleyen ancak hiçbirinde, içsel dünyasında aradığı mutluluk ve heyecanı bulamayan bir adamın dünyası gözler önüne seriliyor.

 

 

 

 

 

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Eşi Hale Gökhan, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Aydın Şirin ve Cumhuriyet Başsavcısı Salih Çokal'ın da izleyiciler arasında bulunduğu oyun, büyük alkış aldı.

 

 

 

 Oyunun finalinde Belediye Başkanı Ülgür Gökhan oyunculara çiçek takdim etti.

 

 

 

 

 

 

24.03.2014