Anasayfa | Site Haritası

Kardeş Kent’ Te Şampiyonluk

 

 

Kardeş Kentimiz Osnabrück’te, Osnabrück’ün Kardeş Kentleri arasında 7-9 Haziran 2014 tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Futbol Turnuvası’nda Çanakkale’yi temsil eden sporcular üstün başarı elde etti.

Turnuvanın başlamasından önce müsabakalara katılan tüm sporcular Belediye Başkan Yardımcısı Burkhard Jasper tarafından, tarihi belediye binasının barış salonunda ağırlandı. Başkan Yardımcısı Jasper, sporcuların katılımlarından dolayı mutlu olduğunu ve bu tür spor faaliyetlerin dostluğu daha fazla pekiştirdiğini ifade ederek, sporculara güzel zaman geçirmelerini diledi.

Rot-Weiss Sutthausen’in ev sahipliğini yaptığı Uluslararası Futbol Turnuvası 7 Haziran 2014 tarihinde, Başkan Yardımcısı Karin Jabs-Kiesler’in yaptığı açılış konuşması ile başladı. Yaptığı konuşmada tüm takımlara başarılar dileyen Jabs-Kiesler, bu turnuvanın geleneksel olmasını diledi.

Müsabakadan çok birlikteliğin ön planda olduğu turnuvaya Çanakkale, Haarlem, Greifswald, Harderberg şehirlerinden kız ve erkek takımları katıldı.

Turnuva boyunca gerçekleştirilen 8 maçta 8 galibiyet alan Çanakkale Belediyesi Erkek Takımı şampiyon olurken, Kız Takımı aldığı 6 galibiyet ile turnuva 2.'si oldu. Kız grubunun şampiyonu ev sahibi RW Sutthausen olurken, FC Pommern Greifswald 3.'cü olarak turnuvayı tamamladı.

Turnuvayı organize eden Michael Plogmann katılımlarından ve kardeşçe geçen maçlardan dolayı tüm kardeş kentlere teşekkür etti.

13.06.2014 ( 10.37 )