Anasayfa | Site Haritası

Stratejik Plan Toplantıları Devam Ediyor

 

Kadın MeclisiKadın MeclisiKadın MeclisiNamık Kemal Mahalle MeclisiNamık Kemal Mahalle Meclisi

 

Çanakkale Belediyesi 2015/2019 Stratejik Plan Hazırlık Çalışmaları kapsamında bir süredir devam eden dış paydaş toplantıları, son olarak Namık Kemal Mahalle Meclisi ve Kadın Meclisi ile devam etti.

 

30 Haziran tarihinde Namık Kemal Mahalle Meclisi Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya Belediye Meclis Üyeleri Rebiye Ünüvar, Birten Sarıbaş, Bilge Şimşek, Saffet Kocabaş ve Ethem Hırçın ile Namık Kemal Mahalle Muhtarı Cahit Sevim, Mahalle Meclisi yürütme kurulu üyeleri ve mahalle sakinleri katıldı. Toplantıda, mahalle sakinleri yerel yönetimin çalışmalarını irdelerken, ağırlıklı olarak kentsel düzenleme projeleri ve yerel esnafın desteklenmesi üzerine görüş alışverişinde bulunuldu.

 

Kadınlar, Stratejik Plana Katkı Sağlıyor

Dış paydaş toplantıları 1 Temmuz tarihinde ise Kent Konseyi Kadın Meclisi buluşması ile devam etti. Belediye Meclis Salonu'ndaki toplantıya Meclis Üyeleri Rebiye Ünüvar, Bilge Şimşek ve Birten Sarıbaş, Kadın Meclisi Başkanı Sevgi Uluşal, Kadın Meclisi üyeleri ve kentte kadınlara yönelik faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Kadınlar, beş yıllık stratejik plana çok sayıda fikir ve görüşle katkı sağladı. Kent yönetiminin yanı sıra ekonomik ve sosyal pek çok alanda kadınların ağırlıklı olarak yer aldığı bir kent olan Çanakkale'de bu durumu oldukça sevindirici bulduklarını belirten katılımcılar, kadın eğitimi ve istihdamına ilişkin çalışmaların artırılmasına yönelik taleplerini de dile getirdi.

 

Devam etmekte olan dış paydaş toplantıları kapsamında, 2 Temmuz'da Gençlik Çalıştayı, 3 Temmuz'da Esenler Mahalle Meclisi, 4 Temmuz'da Kemalpaşa Mahalle Meclisi ve Hayvan Hakları Çalıştayı, 7 Temmuz'da Spor Çalıştayı'nın yanı sıra 8 Temmuz'da ise Esnaf Odaları ile buluşma gerçekleştirilecek.

 

01.07.2014(16:23)