Anasayfa | Site Haritası

Stratejik Plan Gençlik Çalıştayı'nda Görüşüldü

 

 

 

Stratejik Plan hazırlıkları kapsamında düzenlenen dış paydaş toplantılarında söz sırası gençlerdeydi. 2 Temmuz tarihinde gerçekleşen Gençlik Çalıştayı'nda gençlerin kentten ve yönetimden beklentileri konuşuldu.

Belediye Nikah Salonu'nda düzenlenen toplantıya, Belediye Meclis Üyesi Ethem Hırçın, Cevatpaşa Mahalle Muhtarı Evren Kızoğlu başta olmak üzere, kentte gençleri temsil eden sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

2015/2019 Stratejik Planı Hazırlık Çalışmalarına yönelik görüşlerini dile getiren katılımcılar, öncelikle Çanakkale'nin nüfus istatistikleri bakımından yaşlanan bir il olduğuna dikkat çekerek, gerek eğitim amacıyla kente gelen gerekse Çanakkaleli olan gençlerin göçünü azaltmak amacıyla başta istihdam olmak üzere kültürel ve sosyal açılardan da desteklenmeleri gerektiğinin altını çizdi.

Bu açıdan, kurumlar aracılığı ile istihdam ofisleri ve gençlik merkezleri açılması gerektiğini belirten katılımcılar, yeni iş olanaklarının yanı sıra rehberlik ve çeşitli eğitim çalışmalarının da gerçekleştirilebileceğini kaydetti.

Öğrencilere yönelik ulaşım, konaklama ve sosyal desteklerin de görüşüldüğü toplantıda, dezavantajlı durumda bulunan gençlerin de kent yaşamına dahil edilmesi adına çözüm önerileri getirildi.

Dış paydaş toplantıları kapsamında, 3 Temmuz'da Esenler Mahalle Meclisi, 4 Temmuz'da Kemalpaşa Mahalle Meclisi ve Hayvan Hakları Çalıştayı, 7 Temmuz'da Spor Çalıştayı'nın yanı sıra 8 Temmuz'da ise Esnaf Odaları ile toplantı gerçekleştirilecek.

 

03.07.2014 (16.21)