Anasayfa | Site Haritası

Öğrenciler 4. Uluslararası Çanakkale Bienali’Ni Geziyor...

 

 

27 Eylül 2014 Cumartesi günü açılışı gerçekleştirilen Çanakkale Belediyesi, Çanakkale Bienal İnisiyatifi (CABİNİN) ve Troya Kültür Derneği tarafından düzenlenen 4. Uluslararası Çanakkale Bienali, ana mekânı Doğtaş’ta öğrencileri ağırlıyor.

30 Ekim 2014 Salı günü başlayan ziyaretler kapsamında Ortaokul birinci sınıf öğrencileri, anlatıcı eşliğinde Çanakkale Bienali’nin 4. seslenişine kulak veriyor. 31 Ekim Cuma günü son bulacak olan geziler ile öğrencilerin uluslararası sanatçıları tanıması, eserlerini inceleyerek, anlamaya çalışması, kendi bakış açılarıyla eserleri yorumlaması, bu sayede de yorumlama becerilerinin artarak, yaratıcılıklarının gelişmesi hedefleniyor.

Atatürk Ortaokulu 5/A şubesi ile başlayan geziler 20 Ekim’e kadar Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri, 20 Ekim’den sonra ise haftanın beş günü devam edecek.

02 Kasım 2014 tarihine kadar açık olan 4. Uluslararası Çanakkale Bienali, ana mekânı Doğtaş, Korfmann Kütüphanesi ve Mahal Sanat Merkezi’nde “Savaşın Sonunu Yalnızca Ölüler Görür” söylemini duyurmak için ziyaretçilerini bekliyor.

30.09.2014 ( 14.29 )