Anasayfa | Site Haritası

“Savaş – Tarih – Müzik” Konseri...

 

 

Çanakkale Valiliği, Çanakkale Belediyesi ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ortaklığı ile 06-08 Kasım 2014 tarihleri arasında devam edecek olan “100. Yılında Birinci Dünya Savaşı ve Mirası” isimli sempozyum, 06 Kasım 2014 Perşembe günü, Troya Kültür Merkezi’nde düzenlenen “100. Yılında Birinci Dünya Savaşı ve Mirası” konulu “Savaş Tarihi Araştırmaları Uluslararası Kongresi” ile başladı.

Sempozyum kapsamında aynı akşam, Süleyman Demirel Konferans Salonu’nda Çanakkale Belediyesi ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ortaklığında “Savaş – Tarih – Müzik” isimli konser gerçekleştirildi.

Vokal ve kudümde Can Eldemir, vokal ve klasik kemençede Filiz Kaya, vokal ve kanunda Mehmet Ali Emir, vokal ve bağlamada Sedat Çılgın, perküsyonda Nail Üçyol’un performansıyla gerçekleşen konserde “Bülbülüm Altın Kafeste”, “Havada Bulut Yok” ve “Çanakkale İçinde” gibi birbirinden değerli türkülerimiz seslendirildi.

Dinleyenler arasında bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar, gecenin sonunda ekibe çiçek takdim ederken, Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Saçar teşekkür belgesi vererek tebriklerini sundu.

07.11.2014 ( 15.11 )