Anasayfa | Site Haritası

Engelleri Su Altında Kaldırıyorlar…

Çanakkale Kent Konseyi Engelliler Meclisi, Çanakkale Koza Gençlik Derneği ve Çanakkale Rotary Kulübü tarafından düzenlenen Su Altında Engel Yok Projesi’nin açılış kokteyli 4 Aralık Perşembe günü gerçekleşti.

Kentimizdeki engelli bireylerin sportif faaliyetler yardımıyla sosyal hayata adaptasyonlarının arttırılmasının amaçlandığı Projenin açılış kokteyline Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar, Çanakkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nüammer Uslu başta olmak üzere proje ortaklarının temsilcileri, engelli bireyler, aileleri ve çok sayıda davetli katıldı. Projenin amacına ilişkin yapılan sunumların ardından program, hatıra fotoğrafı çekilmesi ile son buldu.

Su Altında Engel Yok Projesi kapsamında 26 zihinsel ve fiziksel engelli kentlimiz, eğitmen Ümit Özyayla ve 35 gönüllünün katılımıyla Perşembe, Cumartesi ve Pazar günleri Anafartalar Olimpik Kapalı Yüzme Havuzunda gerçekleşen etkinlik kapsamında temel yüzme hareketleri, dalış ve nefes eğitimleri alıyor. Proje, 2015 Haziran ayına kadar devam edecek.

 

Engelliler ve Farkındalık Günü Meydanda Kutlandı

3 Aralık Dünya Engelliler ve Farkındalık Günü kapsamında ise Cumhuriyet Meydanında bir tören düzenlendi. Buradaki törene Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar başta olmak üzere, sivil toplum kuruluşlarından da çok sayıda temsilci ve engelli bireyler katıldı. Burada konuşan Kent Konseyi Engelliler Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi Akif Telli, engelli bireylerin yaşadığı sorunlardan ve çözüm önerilerinden söz etti. Telli, “Biz engelliler, toplumun diğer kesimlerine sunulan imkânlardan eşit bir payda istiyor, engellilerin toplumsal yaşama entegre olmasının önündeki engellerin kaldırılması yönünde gerekli adımların atılmasını diliyoruz ” diye konuştu.

05.12.2014 (15.24)