Anasayfa | Site Haritası

Moliere’İn Huysuz’U Çanakkale’De...

 

Çanakkale Belediyesi aylık kültür etkinlikleri kapsamında 23 Aralık 2014 Salı günü Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu’nun “Huysuz” adlı müzikal oyunu, Çomü İçdaş Kongre Merkezi’nde sahnelendi. Oyuna, tiyatro severler yoğun ilgi gösterdi.

Engin Alkan’ın yazıp yönettiği, Engin Alkan, Deniz Uğur, Gülhan Tekin, Umut Temizaş gibi oyuncuların yer aldığı “Huysuz”, canlı müzik eşliğinde, sahnede göz dolduran yaratıcı dekoru ve zaman zaman izleyici ile de diyalog kuran oyuncuların başarılı performansı ile izleyenlerden tam not aldı.

Üç saat boyunca kahkahalar eşliğinde devam eden oyun, eski tiyatro oyuncusu Armağan Özcan’ın yaşadığı huzurevinde başlıyor. Armağan Özcan, namı değer “Moliere’in Huysuzu” eski günlerinin özlemi ile yaşamaktadır ve zihninde canlandırdığı tiyatro oyunları ile sahne birden renklenir. Hastalık hastası ve cimri bir babanın kızını budala bir doktor ile evlendirmeye çalışması, kızı Sümbül’ün âşık olduğu çocuk ile yaşadığı yanlış anlaşılmalar, entrikalar, ihanetler bol müzik ve bol kahkaha ile anlatıldı. Huzurevinde son bulan oyun tiyatro severler tarafından yoğun ilgi gördü.

Eşi Hale Gökhan ile izleyenler arasında bulunan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan oyun sonunda oyunculara çiçek takdim etti.

24.12.2014 ( 14.24 )